Nagy meglepetésre kikapott odahaza a Sepsi, Aganovic büntetőt harcolt ki

A román labdarúgó Superliga 7. fordulójában a Sepsi OSK 1–0-ra kikapott odahaza az Unirea Sloboziától.

ROMÁN SUPELIGA
7. FORDULÓ
Sepsi OSK–Unirea Slobozia 0–1 (0–0)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 3200 néző. V: Cojocaru
Sepsi OSK: Niculy – Otelita (Oroian, 69.), Ciobotariu, Ninaj, F. Stefan – Varga K. (Mino, 69.), Alimi, Sigér (Kallaku, a szünetben), Neskovics (Hajdin, 81.) – M. Coman (Draghiceanu, 69.), Debeljuh. Vezetőedző: Bernd Storck
Slobozia: Rusu – Medina, Antoche, Poszpjelov, Serbanica – Ariel López (Pacionel, 90+3.), Perianu – Barbut (Aganovic, 67.), Purece (Coada, a szünetben), Afalna (F. Ilie, 90+5.) – Sekou Camara (Vlasceanu, a szünetben). Vezetőedző: Adrian Mihalcea
Gólszerző: Poszpelov (78. – 11-esből)
Kiállítva: Ninaj (84.)

Zsinórban harmadik vereségét szenvedte el a román élvonalban a Sepsi OSK, amelyet az előző két fordulótól eltérően nem egy élmezőnybe vágyó csapat, hanem az újonc Unirea Slobozia győzött le – ráadásul saját otthonában.

Nyomasztó szentgyörgyi mezőnyfölényben zajlott az első félidő, 75 százalékban a hazaiak birtokolták a labdát, de hiába költöztek be a Slobozia térfelére, a lassú, kiszámítható labdajáratás nem állította megoldhatatlan kihívás elé a vendégeket. A Sepsi beadásai és pontrúgásai is csak kisebb veszélyeket tudtak teremteni Denis Rusu kapuja előtt, a lövések többségét blokkolták a vendégvédők, a kapásból próbálkozó Varga Kevin pedig nem találta el a kaput. Ugyanakkor az Unirea támadásaiban sem volt sok fantázia, többnyire már távolról ellődözték a labdákat, Christ Afalna betörését pedig a múlt heti büntetése után visszatérő Niczuly Roland, Branislav Ninaj páros állította meg.

A szünet után viszont már a vendégek irányították a játékot, akik főleg pontrúgásból voltak veszélyesek. Ionut Coada fejesgóljávál a videóbíró még megmentette a Sepsit (a gólpasszt adó Dmitro Poszpelov volt lesen), amelynek támadójátéka teljesen ötlettelen volt a második félidőben.

A végzetes csapást egykori játékosa, Adnan Aganovic mérte a székelyföldi csapatra, a támadó Ninaj labdavesztése után büntetőt harcolt ki, amelyet Dmitro Poszpelov értékesített.

A hajrában Ninaj utolsó védőként elkövetett szándékos lökésért piros lapot is kapott, Aganovic szabadrúgása pedig csak centikkel kerülte el a kaput. A szentgyörgyi közönség rég nem ment ilyen rossz szájízzel haza egy Sepsi-mérkőzésről… 0–1