NL: Hollandiának és Németországnak is megfelelt a döntetlen

TÓTHPÁL ZOLTÁNTÓTHPÁL ZOLTÁN
2024.09.10. 22:50
Holland  v Germany -UEFA Nations league
Holland-öröm a németek ellen. A végén mindkét válogatott elégedett lehetett... (Fotó: Getty Images)
A mieinkkel azonos csoportban lévő Hollandia és Németország négygólos döntetlent játszott egymás ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája A-ligájának rangadóján, kedden. Az eredmény mindkét válogatottnak megfelelt, ezt érezni is lehetett a kevésbé mozgalmas második félidőben.

NEMZETEK LIGÁJA
A-LIGA, 3. CSOPORT
HOLLANDIA–NÉMETORSZÁG 2–2 (1–2)
Amszterdam, Johan Cruijff Aréna, 50 109 néző. Vezette: Massa (olasz)
HOLLANDIA: Verbruggen – Dumfries, De Ligt (Van Hecke, a szünetben), Van Dijk, Aké (J. Timber, 44.) – Reijnders, Gravenbrech, Schouten (Q. Timber, a szünetben) – Simons (Geertruida, 74.), Brobbey (Weghorst, 82.), Gakpo. Szövetségi kapitány: Ronald Koeman
NÉMETORSZÁG: Ter Stegen – Raum, N. Schlotterbeck, Tah (Anton, a szünetben), Kimmich – P. Gross (Pavlovic, 63.), Andrich (E. Can, 63.) – Musiala (Führich, 89.), Havertz, Wirtz – Undav (Beier, 63.). Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann
Gólszerző: Reijnders (2.), Dumfries (51.), ill. Undav (38.), Kimmich (45+3.)

ONLINE KÖZVETÍTÉSÜNKET IDE KATTINTVA ÉRHETI EL!

A MAGYARORSZÁG–BOSZNIA-HERCEGOVINA TALÁLKOZÓRÓL ITT OLVASHAT!

Ha valamit, hát hangulatot például nagyon tudnak csinálni a holland szurkolók – ezt igazolták most is, a Johan Cruyffról elnevezett arénában csodálatos hangulatban vonultak a pályára a csapatok. A németekre talán bénítólag is hatott az amszterdami atmoszféra, de helyesebb ha azt mondjuk: a meccs elején még az öltözőben maradt Julian Nagelsmann csapata. A 2. percben ugyanis Ryan Gravenberch átadása teljesen üresen találta meg a kiugró Tijjani Reijnders, aki a kapuig gyalogolhatott, és nem is hibázta el a tiszta helyzetet. Korán megszerezte a vezetést Hollandia. 1–0

A kapott gól azonban jó hatással volt a németek játékára, türelmesen futballoztak, s negyedóra után már átvették a játék irányítását. Az eredmény sem maradt el, igaz, a vendégek fölénye csak a félidő végén érett góllá. A 38. percben Florian Wirtz lövését még kivédte Bart Verbruggen, a kipattanóra azonban érkezett Deniz Undav, aki estében bombázott a holland kapuba. 1–1

Aztán a holland védelem alapembere, Nathan Aké megsérült, a hazaiak védelme pedig eltolódott. Ezt használta ki Németország, amely az első félidő hosszabbításának harmadik percben Joshua Kimmich révén a vezetést is átvette. gólja után Undav most gólpasszt jegyzett. 1–2

A második félidő szinte pontosan ugyanúgy kezdődött, mint az első: megint elaludtak a németek, most az előrehúzódó Denzel Dumfriesról feledkeztek meg: az Inter védőjét ugyan gyötörték középen, de estében csak az üres kapuba kellett továbbítania a labdát.

A folytatásban mindkét csapat sokat változtatott, de nem lehetett azt mondani, hogy a cserék különösebben javítottak volna a játékukon. Ez persze nem kritika, mert a meccs tempójára, színvonalára továbbra sem lehetett panasz. Gyűrték egymást a felek, de érezni lehetett a hajrában, hogy a döntetlen alapvetően mindkét együttesnek megfelelő eredmény. Nem is esett újabb gól, mozgalmas, fordulatos meccs után maradt a 2–2-es döntetlen.