Poulsen ollózós gólt lőtt, második meccsüket is megnyerték a dánok

V. J.V. J.
2024.09.08. 20:02
Látványosra sikeredett Yussuf Poulsen 14. válogatott gólja – a 85., nemzeti csapatban játszott meccsén (Fotó: Getty Images)
Dánia 2–0-ra legyőzte Szerbiát a labdarúgó Nemzetek Ligája 2. fordulójában, az A-liga 4. csoportjában.

A nyitó fordulóban, Svájc ellen lejátszott találkozót követően Szerbiát is 2–0-ra verte meg Dánia. Az északiak első mérkőzésükön közel egy félidőt emberelőnyben, a hajrában pedig már kettős fórban játszottak – ezúttal nem került elő a piros lap.

A mérkőzésen nem alakult ki sok veszélyes helyzet, a kaput mindkét csapat 3 alkalommal találta el – ezekből a dánoknak sikerült betalálniuk, két remek gólt szereztek. Az első félidő hajrájában Albert Grönbaek gyors passzokkal, szépen kijátszott akció végén lőtt 14 méterről a jobb alsóba, majd a 61. percben Yussuf Poulsen alakította ki a végeredményt egy parádés ollózással.

POULSEN OLLÓZÁSA

NEMZETEK LIGÁJA
2. FORDULÓ
A-LIGA
4. CSOPORT
Dánia–Szerbia 2–0 (Grönbaek 36., Poulsen 61.)
Svájc–Spanyolország 1–4 (Amdouni 41., ill. Joselu 4., Fabián 13., 77., Ferran Torres 80.)
Kiállítva: Le Normand (21.)