Vb 2026: James minden gólban benne volt, Kolumbia legyőzte Argentínát

2024.09.11. 00:46
James büntetőből döntötte el a meccset (Fotó: AFP)
A 2026-os labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőcsoportjának kedd éjjel csúcsrangadóján Kolumbia hazai pályán 2–1-re legyőzte a világbajnok Argentínát, s ezzel továbbra is őrzi veretlenségén a csoportban, amelyet veresége ellenére is az argentin válogatott vezet.

A két csapat alig két hónappal ezelőtt a Copa América döntőjében találkozott egymással legutóbb, s ott Lionel Messiék Lautaro Martínez hosszabbításban esett góljával győztek, így elhódították a trófeát. Jameséknek tehát volt miért bosszút állni és ez éppen a tíz évvel ezelőtti Puskás-díjas támadó vezérletével sikerült is, bár, ő vélhetően csak hazája csapatának góljaiban szeretett volna közreműködni...

Az alig két hete a brazil Sao Paulótól Spanyolországba négy év „világjárás” után visszatérő 33 éves immár Rayo Vallecano-játékos tevékenyen kivette a részét az első kolumbiai gólból: a 25. percben előbb gyorsan elvégzett egy szögletet, majd a visszakapott labdát remekül tekerte a kapu torkában érkező Yerson Mosquera fejére, akinek csak a kapuba kellett bólintani, nagyjából 37 és fél centiről. GÓLVIDEÓ ITT. A mezőnyben egyenlő arányban birtokolták a labdát a csapatok, a vendégek mégsem fogtak ki igazán nagy napot, mert kaput eltaláló lövésig nem jutottak az első félidőben, így innen nézve megérdemelt volt a hazai előny a szünetben.

Fordulás után viszont alig három percre volt szükség az egyenlítéshez – no meg a vezető gólt előkészítő James csúnyán eladott labdájára, amivel gyakorlatilag még egy gólpasszt kiosztott. Nyilván, Nico Gonzálezt nem akarta úgy kiugratni, hogy a Juve támadója Mosquerát lesprintelve góllal fejezze be az akciót, de hát így sikerült... GÓLVIDEÓ ITT.

Végül azonban James megúszta a lelkifurdalást, mert bő tíz perccel később – hosszas videózás végén – büntetőhöz jutott Kolumbia, miután Daniel Munoz egy védő szorításában a földre került. A megítélt tizenegyest James pedig kíméletlenül váltotta gólra, Emiliano Martínez kapusnak esélye sem volt a hárításra. GÓLVIDEÓ ITT. Miután a hátralévő fél órában – meg a hét perces ráadásban – a vendégeknek megint nem sikerült kaput eltaláló lövést felmutatniuk, így a bokasérülése miatt hiányzó Messit nélkülöző argentinoknak esélyük sem volt az egyenlítésre, vagyis Kolumbia visszavágott a két hónappal ezelőtt vereségért.

Ennekellenére Argentína továbbra is vezeti a dél-amerikai csoportot, míg Kolumbia maradt veretlen – a mezőnyből egyedüliként.

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ
8. FORDULÓ
Kolumbia–Argentína 2–1 (Mosquera 25., James Rodriguez 60. – 11-esből, ill. N. González 48.)
Chile–Bolívia 1–2 (E. Vargas 39., ill. Algranaz 13., Miguelito 45+1.)
Ecuador–Peru 1–0 (Valencia 54.)