Vb 2026: Paraguay gyönyörű góllal verte meg Brazíliát

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.11. 07:11
Diego Gómez (középen) góljával Paraguay legyőzte a brazilokat (Fotó: AFP)
Paraguay 1–0-ra legyőzte Brazíliát, míg Uruguay gól nélküli döntetlent játszott Venezuelában a 2026-os labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőcsoportjában.

Június végén a Copa Américán Brazília már a szünetben három góllal vezetett Paraguay ellen, a vb-selejtező első félidejében azonban Paraguay szerzett vezetést. A 20. percben Diego Gómezhez került a labda, aki egy csel után 17 méterről jobb külsővel a jobb kapufa segítségével talált Allison kapujába.

A sárgamezes brazilok ezt követően még nagyobb mezőnyfölényben játszottak. A második játékrészben Joao Pedro fejese nem talált kaput, míg Vinícius Júnior lövésénél Roberto Fernández avatkozott közbe. A három Real Madrid-játékossal (Vinícius Júnior, Endrick, Rodrygo) felálló brazilok nem tudtak gólt szerezni, így nyolc forduló alatt már a negyedik vereségét szenvedte el. Paraguay nyolcadik meccsén a második gólját szerezte, így is kilenc pontot szerezve a hetedik helyen áll.

Brazília 2003 és 2022 között 71 vb-selejtezőn ötször kapott ki, a mostani kiírásban nyolc találkozón már négynél tart. Paraguay rendes játékidőben legutóbb 2008-ban nyert a brazilok ellen.

A másik hajnali mérkőzésen Uruguay gól nélküli döntetlent játszott Venezuela vendégeként. A találkozón a hazaiak voltak aktívabbak, 19-szer próbálkoztak, Sergio Rochet kapusnak csak hatszor kellett közbeavatkoznia. A két csapat az elmúlt négy mérkőzésén harmadszor játszott 0–0-s döntetlent.

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ
8. FORDULÓ
Venezuela–Uruguay 0–0
Paraguay–Brazília 1–0 (Diego Gómez 20.)

Korábban
Kolumbia–Argentína 2–1 (Mosquera 25., James Rodriguez 60. – 11-esből, ill. N. González 48.)
Chile–Bolívia 1–2 (E. Vargas 39., ill. Algranaz 13., Miguelito 45+1.)
Ecuador–Peru 1–0 (Valencia 54.)