Férfi kosár NB I: az Atomerőmű SE szoros meccsen nyert a Fehérvár ellen

D. Á.D. Á.
2024.10.04. 20:24
Fotó: Dömötör Csaba
A férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján az Atomerőmű SE 92–85-re legyőzte az Alba Fehérvárt, a DEAC 84–66-os sikert aratott a Honvéd ellen.

Az Atomerőmű SE az első negyedben hat ponttal elhúzott ellenfelétől, ám a második és a harmadik játékrészben az Alba jobbnak bizonyult: az utolsó negyed előtt két ponttal vezetett a hazai csapat. Rendkívül izgalmas hajrát láthattak a nézők, s a végén az Atomerőmű örülhetett, 92–85-re legyőzte a fehérvári csapatot.

A másik találkozó jóval simább volt, a DEAC a második negyedet leszámítva mindegyik játékrészben több pontot dobott a Honvédnál, s 84–66-ra meg is nyerte a mérkőzést.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár 92–85 (26–20, 20–22, 23–25, 23–18)
DEAC–ENDO PLUS SERVICEHONVÉD 84–66 (21–14, 18–18, 20–15, 25–19)
Debrecen, 1100 néző. V: Földházi, Győrfy, Jankovics.
DEAC: Pongó Máté 5/3, ANDERSON 18/12, DRENOVAC 24/3, WILLIAMSON 18/12, Osztojics 13. Csere: Hőgye 4, Garamvölgyi 2, NeuwirthKovács II Á.Fekete-Gál, CzermannVárszegi. Edző: Andjelko Mandics
HONVÉD: GATLING 15/6, Kopácsi 4/3, Grubor 9/3, Balogh 8, Bajo 2. Csere: Hardrict 2, MUCZA 16/9, Filipovic 3, Hajdu P. 7/6, Major, Reizinger. Edző: Zlatko Jovanovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–4. 8. p: 12–10. 11.p.: 23–14. 17.p.: 34–22. 20.p.: 39–32. 23.p.: 41–37. 28.p.: 50–42. 30.p.: 59–45. 32.p.: 64–49 36.p.: 80–58.
Andjelko Mandics: - Javarészt elégedettek lehetünk, hiszen a találkozó jelentős részét kontrolláltuk. Több kifejezetten jó periódusunk is akadt, ekkor tudtuk kiépíteni a győzelemhez szükséges előnyt. A lepattanózás terén van némi hiányérzetem, az első félidőben túl sok támadólepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek.
Zlatko Jovanovics: - Noha látszólag a harmadik negyedben törtünk meg, véleményem szerint az első félidőben buktuk el a találkozót. Rengeteg üres helyzetet hagytunk ki, ez pedig a fordulás után megbosszulta magát.