A spanyolok hozták a papírformát, simán nyertek Szerbia ellen

D. Á.D. Á.
2024.10.15. 22:42
Morata öröme (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Nemzetek Ligája A-ligájának 4. csoportjában Spanyolország 3–0-ra legyőzte Szerbiát, Svájc 2–2-es döntetlent játszott Dániával kedden.

A spanyol válogatott nagyon hamar előnybe került Szerbia ellen, az 5. percben Pedro Porro beadása után Aymeric Laporte bólintott a bal alsó sarokba. Az első félidőben a vendégeknek csupán egy lövésük volt, egyáltalán nem volt veszélyben a spanyolok kapuja. A fordulás után gyorsan megduplázhatták volna a vezetésüket a hazaiak, azonban Álvaro Morata az 54. percben tizenegyest rontott – csaknem kirúgta a labdát a stadionból.

Ami késett, nem múlott, bő tíz perccel később ragyogó támadás végén Morata csak betalált, a mérkőzés érdemi része pedig el is dőlt. A 3–0-s végeredményt Alex Baena állította be – a Villarreal középpályása a 77. percben látványos gólt szerzett szabadrúgásból.

A 4. csoport másik mérkőzésén Svájc a 26. percben szerzett vezetést, ám Dánia egy percen belül válaszolt is. Az első félidő hajrájában a hazaiak Zeki Amdouni tizenegyesgóljával ismét vezettek, de nem tudták otthon tartani a három pontot, a 69. percben ugyanis Christian Eriksen kiegyenlített, így 2–2-vel ért véget a találkozó.

NEMZETEK LIGÁJA
A-LIGA, 4. FORDULÓ
4. CSOPORT
Spanyolország–Szerbia 3–0 (Laporte 5., Morata 65., Alex Baena 77.)
Svájc–Dánia 2–2 (Freuler 26., Amdouni 45+1. – 11-esből, ill. Isaksen 27., Eriksen 69.)