Balog Tibor: Én egy második Bosman vagyok

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2025.02.17. 17:07
Balog Tibor (alsó sor jobbról a hatodik) a belga Leuven másodedzőjeként dolgozik (Fotó: Facebook/Oud-Heverlee Leuven)
Balog Tibor december óta dolgozik másodedzőként a belga első osztályú Oud-Heverlee Leuven együttesénél. A korábbi magyar válogatott labdarúgóval, csapata mostani teljesítményéről, valamint labdarúgó- és edzői pályafutásáról a Nemzeti Sportrádióban Szabó Bence beszélgetett.

„Őrületes meccs volt, mindkét csapaton nagy volt a nyomás. Szoros a tabella, főleg a második része, minden meccs létfontosággú. Mi nagyon rosszul kezdtünk, szerencsénk volt, hogy csak egy góllal vezetett a Dender, a második játékrészben már jobbak voltunk, rendszert is váltottunk. Egyenlítettünk, megint vezetést szereztek, de mi ismét felálltunk, aztán jött a dráma a hosszabbításban. Előbb a büntető a 89. percben, majd a 92. perces győztes gól, így kicsit levegőhöz jutottunk” – emlékezett vissza a hétvégi Dender elleni 3–2-es győzelemmel záródó bajnokira Balog Tibor.

A Leuven a belga bajnokság 9. helyén áll négy fordulóval az alapszakasz vége előtt. Az utolsó négy körben csak egy élcsapat, az Antwerp vár Balog Tiborékra. A korábbi magyar válogatott labdarúgó másodedzőként dolgozik Belgiumban, a walesi Chris Coleman munkáját segíti. „Közös hangot ütünk meg, ugyanaz a korosztály, nagyon jó a kapcsolatunk, a munkamorál csodálatos. Nagyon sok pozitív impulzust kapunk” – vallott kinti munkájukról Balog.

„Szerettem volna elmenni a Bölöni László vezette Nancyhoz. A szerződésem lejárta után volt ez, de a klubom pénzt kért értem, hiába voltam szabadon igazolható. Magyarország nem volt Európai Uniós tagország, ezért transzferdíjat kértek értem. Itt kezdődött a probléma, hogy én ezt bepereltem, gyakorlatilag én egy második Bosman vagyok. A Bosman-törvény úgy szól, hogy az európai országokban lévő játékosok szabadon igazolhatnak a lejárt szerződésük után. Én ugyanezt a pert megnyertem, azoknak a játékosoknak könnyítettem meg a szerződését, akik nem EU-s tagországokban – mint például Magyarország, Románia – játszottak” – emlékezett vissza Balog.

A TELJES BESZÉLGETÉST IDE KATTINTVA HALLGATHATJA MEG!

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik