Bundesliga 2.: Stieber nagy napja - meghívó, gól, 3 assziszt

2013.09.30. 22:05
Stieber Zoltán gólja után három találat előkészítésében játszott szerepet (Fotó: Imago)
Aligha kívánhatott volna szebb napot mára Stieber Zoltán, a német második ligában szereplő Greuther Fürth szélsője: válogatott meghívót kapott Egervári Sándor szövetségi kapitánytól, majd a Dynamo Dresden ellen góllal és három gólpasszal vette ki a részét a 4–0-s sikerből.

Stieber és Korcsmár is kezdőként lépett pályára a Bundesliga 2. első helyét visszakaparintó Fürthben, és előbbi a 10. percben 20 méteres, ballábas lövésével előnyhöz juttatta együttesét, a labda egy védőt érintve kötött ki a kapuban (1–0).

A 62. percben Stieber kapott indítást a jobb oldalon, levitte az alapvonalig, centerezését pedig Trinks közelről az üres kapuba terelte (2–0).

A 65. percben tovább növelhette volna az előnyét a hazai csapat, de Korcsmár fejesét óriási bravúrral védte a kapus, majd lábbal hiába ismételt, szögletre pattant a labda.

Az utolsó negyedóra kezdetén eldőlt a meccs, ki más, Stieber vitte végig a labdát az ellenfél térfélen, a 16-os előteréből a bal oldalon érkező Giesselmannhoz játszott, aki kötényben lőtt a kapuba (3–0).

A hajrában pedig kiütésessé vált a hazai siker, Sparv szánta el magát lövésre 25 méterről, és a labda a kapu bal oldalába zúgott (4–0). Ennél a találatnál is Stieber adta a passzt egyébként.

A végén még nagyobb lehetett volna a különbség, de Korcsmár 20 méteres tekerését oldalra paskolta Kirsten.