Bundesliga: 14 siker zsinórban - Husztiékat is elintézte az FCB

2014.02.23. 19:20
Thomas Müller duplázott a Hannover ellen, és már tízgólos a bajnokságban (Fotó: Action Images)
Tovább száguld a Bundesligában a Bayern München, a szenvedő fél ezúttal a Huszti Szabolccsal felálló Hannover volt, amelyet Thomas Müller duplájának is köszönhetően 4–0-ra intézett el Pep Guardiola együttese.

Pep Guardiola az Arsenal hétközi legyőzése után pihenőt adott Manuel Neuernek, így Tom Starke védte a Bayern kapuját, de Dante, Toni Kroos és Arjen Robben is csak a kispadon kezdett. A hazaiaknál Huszti Szabolcs ott volt a pályán, és a 16. percben kiváló labdával indította Artjoms Rudnevst, aki majdnem a kimozduló Starke mellett is el tudta tolni a labdát.

A Bayern az első valamire való akciójából megszerezte a vezetést, Rafinha jobb oldali beadását a berobbanó Thomas Müller fejelte a kapu rövid oldalába. Nem egészen tíz perc múlva már kettővel mentek a bajorok, egy bal oldali szabadrúgást röviden fejeltek ki a hannoveriek, Bastian Schweinsteiger pedig visszaemelte a labdát, a lendületből érkező Thiago üresen maradt, és könyörtelenül ki is használta a lehetőséget. 0–2

Az 57. percben Huszti került Rudnevshez hasonló helyzetbe, de nem tudta eltenni a labdát Starke mellett. Nem sokkal később Müller duplázott, Mandzukic passzából két hannoveri között találva a kapuba. A meccs utolsó negyedére Robben és Kroos is beállt, még jobban megnehezítve a Hannover helyzetét. Rafinha a 66. percben újabb gólpasszt jegyzett, ezúttal Mandzukic fejére varázsolta oda a labdát, a horvát center közelről bólintott a kapuba (13. gólját szerezve a bajnokságban). 0–4

Könnyen hozta a kötelezőt a Bayern, amely sorozatban 14. mérkőzését nyerte meg a Bundesligában, ahol immár 47 mérkőzés óta veretlen.

Egy évvel ezelőtt ekképpen festett a Bundesliga élcsoportjának állása a 22. fordulót követően:

1 Bayern München 22 18 3 1 57–7 +50 57
2 Borussia Dortmund 22 12 6 4 50–26 +24 42

A bajorok, mint alább látható, jobbak egy évvel ezelőtti önmaguknál. Vajon sikerül-e veretlenül megnyerniük a Bundesliga 2013–2014-es kiírását?

A játéknap korábbi találkozóján hiába játszott közel egy órát emberelőnyben hazai pályán az Eintracht Frankfurt a Werder Bremen ellen, és egykapuzott szinte végig, a vendégek kihúzták gól nélküli döntetlennel.