Bundesliga: fordított a Gladbach, tovább retteghet a HSV

2014.03.30. 17:25
A Borussia Mönchengladbach labdarúgócsapata hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott a kiábrándítóan gyengén szereplő Hamburger SV ellen a német Bundesliga 28. fordulójában.

A kiesés elől menekülő HSV Jacques Zoua fejesével előnybe került a 28. percben, de nem tudta kihúzni a szünetig, a hazai pályán igen erős Gladbach Filip Daems kihagyott büntetője utáni ismétlésével egyenlített. A mérkőzés az utolsó tizenöt percben dőlt el, gyors egymásutánban Raffael és Álvaro Domínguez is betalált a hamburgiak hálójába.

A Mönchengladbach továbbra is harcban van az európai kupaindulást jelentő helyekért, a Hamburg rosszabb gólkülönbségével kieső helyre, a Stuttgart mögé csúszott vissza. A Hamburg 2013 októbere óta nyeretlen idegenben a Bundesligában, legutóbbi hat mérkőzését elveszítette vendégként.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Hamburger SV 3–1 (Daems 37., Raffael 75., Á. Domínguez 78., ill. Zoua 28.)

1. Bayern München 28 25 3 82–16 +66 78
2. Borussia Dortmund 28 17 4 7 62–31 +31 55
3. Schalke 28 16 6 6 53–37 +16 54
4. Bayer Leverkusen 28 15 3 10 47–34 +13 48
5. Wolfsburg 28 14 5 9 48–42 +6 47
6. Mönchengladbach 28 13 6 9 49–34 +15 45
7. Mainz 28 13 5 10 41–43 –2 44
8. Augsburg 28 11 6 11 40–43 –3 39