A Dortmund Husztiék legyőzésével elnapolta a Bayern bajnokavatását

2014.03.22. 15:30
Matts Hummels vezető gólját ünneplik a csapattársak (Fotó: Action Images)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójában a Dortmund 3–0-ra nyert a Hannover otthonában, így megerősítette második helyét a táblázaton a toronymagasan vezető Bayern München mögött és a Schalke előtt. A mérkőzés első gólját Matts Hummels szerezte az első félidő hajrájában, a második játékrészben Robert Lewandowski duplázta meg a BVB előnyét és döntötte el a három pont sorsát. A hosszabbítás perceiben Marco Reus is betalált, Huszti Szabolcs végigjátszotta a mérkőzést.

Az első félidőben lendületesen és aktívan kezdett a Hannover, Huszti Szabolcs a mezőnyben több jó megoldással, Weidenfeller kapujához közeledve pedig több ígéretes beadással vétette észre magát. Egyik szabadrúgását követően Andre Hoffmann a kapufát lőtte telibe.

Többnyire a pálya közepén zajlott nagy harc az első félidőben, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Mikor már tényleg azt hittük, hogy gól nélküli döntetlennel vonulnak szünetre a csapatok, érkezett Matts Hummels.

Hofmann kicsiben elvégzett szöglete után Grosskreutz emelte a labdát az ötös vonalára, amit Papasztathopulosz fejelt le okosan az üresen hagyott középhátvéd elé, aki gondolkodás nélkül, öt méterről a kapuba belsőzött. 0–1.

Az egyenlítés érdekében már a második félidő legelején kitámadt a Hannover, és hamar rá is fizetett. Az 53. percben a Dortmund térfelén ragadt a komplett hazai csapat, amit Robert Lewandowski fantasztikus szólóval büntetett meg.

A lengyel csatár Mhitarjan indítását vette át a felezővonal közelében, a bal szélen tört előre, majd középre. A labdával három hannoveri védőt is körbefutott, majd 14 méterről kilőtte a hosszú felsőt. 0–2.

A folytatásban nem forgott veszélyben a Dortmund vezetése és győzelme, de a hosszabbítás perceire még maradt egy kegyelemdöfés: Mhitarjan a csereként beállt Marco Reusnak is kiosztott egy gólpasszt, a sérüléséből felépült támadó Zielert kicselezve gurított az üres kapuba. 0–3.

A Hannover mezőnyben hiába volt méltó ellenfél, a kapu előtti határozottság és a helyzetkihasználás a Borussia Dortmund javára döntötte el a mérkőzést. A BVB szezonbeli nyolcadik idegenbeli sikerével a Mainzban három pontot szerző Bayern München bajnokavatását is elnapolta.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Hannover–Borussia Dortmund0–3
Hannover:
Zieler – Szakaj, Hoffmann, Schulz, Pocognoli – Schmiedebach, Sané (Ya Konan 55.) – Stindl, Prib (Schlaudraff 73.) – Bittencourt – Huszti. Vezetőedző: Tayfun Korkut.
Kispad: Miller, Marcelo, Pander, Rajtoral, Sulejmani.
Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Szokratisz, Hummels, Durm – Kirch, Sahin (Kehl 66.) – Hofmann (Reus 68.), Mhitarjan, Grosskreutz – Lewandowski (Schieber 84.). Vezetőedző: Jürgen Klopp.
Kispad: Alomerovic, Friedrich, Jojics, Ducksch
Gólszerző: Hummels (43.), Lewandowski (53.), Reus (91.)

2. FÉLIDŐ

92. perc: A játékvezető megkegyelmezett, lefújta a mérkőzést. A Dortmund különösebb erőlködés nélkül, 3–0-ra nyert a Hannover otthonában, ezzel elnapolta a Mainzban szintén három pontot szerző Bayern München bajnokavatását.
91. perc: GÓL! REUS vitte be a kegyelemdöfést.
90. perc: Két perc lesz a ráadás.
87. perc: Szakaj beadásával Ya Konan fejét kereste, de Weidenfeller gyorsabb és magasabb volt a támadónál.
84. perc: Klopp lekapta a második gólt szerző Lewandowskit, helyre Schieber állt be.
79. perc: Reus mutatkozott be egy lövéssel, nem találta el a kaput. Még nem melegedett be teljesen.
78. perc: Huszti két szögletet is rúghatott egymás után, de nincs szépítő hazai gól.
74. perc: Hummels kapott sárga lapot.
73. perc: Újabb hazai csere: Prib ment le, Schlaudraff állt be.
72. perc:
Durm is távolról próbálkozott, az ellenfél térfelén szerzett labdát, s mivel nem támadták belsővel tekert kapura, két méterrel fölé.
69. perc:
Piszczek távoli lövése csúszott le, Mhitarjan kapott bele, de megint lesen állt az örmény.
68. perc: Újabb cserét lépett meg Jürgen Klopp: Hofmannt hívta le és a sérüléséből felépült Reust állította be.
66. perc: Cserélt a Dortmund: Sahin hagyta el a pályát hangos füttyszó közepette, Kehl a helyén a középpálya közepén.
64. perc:
Lewandowski a kapunak háttal, sarokkal próbált gólt szerezni, de blokkolták a kísérletét.
63. perc
: Az imént beállt Ya Konan próbált kapura ollózni 8 méterről, de nem találta el a labdát, pedig jó passz volt.
61. perc: A Hannover van hátrányban, de a Dortmund támadójátéka lett aktívabb.
58. perc: Cserélt a hazai csapat: középpályást támadó, azaz Sanét Ya Konan váltotta.
57. perc:
Lewandowski máris törlesztene Mhitarjannak: finom passzal ugratta ki a védők mögé bemozduló örményt, de lest intett a partjelző.
54. perc:
Bajban a Hannover, kettőről nehéz lesz felállni, a Dortmund pedig játszhatja kedvenc játékát, a kontrát.
53. perc: GÓL! HATALMAS GÓL! LEWANDOWSKI! 0–2!
A Dortmund térfelén ragadt a komplett Hannover, amit a lengyel egymaga használt ki. Mhitarjan indítását vette át a félpályánál, a bal szélen tört előre, majd középre. A labdával három hannoveri védőt is körbefutott, majd 14 méterről kilőtte a hosszú felső sarkot. Kitámadt a hazai csapat és nagy árat fizetett érte.
49. perc:
Lewandowski csúszott el a 16-oson belül Hofmann lapos passza után, pedig ziccerbe kerül, ha át tudja venni. Ezt követően szerencsétlenkedtek a hazai védők: Sané kézzel is beleütött a labdába, de a játékvezető vétlennek látta.
46. perc:
Csere nem volt a szünetben egyik oldalon sem.
46. perc: Folytatódik a találkozó, a Hannover hozta ismét játékba a labdát.

1. FÉLIDŐ

45. perc: VÉGET ÉRT az első félidő! Nem játszik jól, de vezet a Dortmund Hannoverben. Husztiék (Hoffmann révén) a kapufát is eltalálták az első félidőben, de gólt csak Hummels szerzett.
43. perc: GÓL! VEZET A DORTMUND! 0–1!
Hofmann kicsiben elvégzett szöglete után
Grosskreutz emelte be a labdát az ötösre, amit Szokratisz fejelt le okosan Matts Hummels elé, aki gondolkodás nélkül, öt méterről a kapuba belsőzött.
42. perc:
Lewandowski tört a kapu irányába Sahin passzával, Schulz mentett szögletre.
40. perc:
Huszti mai második szöglete sem eredményezett gólhelyzetet, jól helyezkedett a dortmundi védelem.
36. perc:
Hummels lőtt 9 méterről az oldalhálóba, de a szabadrúgás pillanatában lesen tartózkodott, így hannoveri szabadrúgás következhet.
35. perc: Szakaj már nem úszta meg: kezezésért kapott sárga lapot.
33. perc:
Lewandowski eddig nagyon halovány, eltűnik a mezőnyben. Most is ő vesztett labdát, a Hannover kontratámadása lesállás miatt volt kénytelen megállni.
32. perc:
Sané lépett rá csúnyán Mhitarjan bokájára, megúszta a sárga lapot.
30. perc:
Stindl szerezhetett volna gólt! Prib átemelte védőjét és ezzel helyzetbe is hozta csapattársát, aki 15 méterről lőtt Weidenfeller kapuja mellé.
25. perc:
Kiélezett csata zajlik a középpályán, egyelőre egyik csapat sem találja a fogást a másikon.
23. perc:
Grosskreutz bedobása után Sahin lába lendült 14 méterre a kaputól, Zieler védett.
20. perc:
Sok apró szabálytalanságot követnek el a a mezőnyben a vendégek. Ismét Huszti állt a leállított labda mögé, de beívelése ezúttal nagyon mélyre sikerült, kirúgással jöhet a BVB.
17. perc: KAPUFA! Ismét Huszti ívelte középre a hazaiak szabadrúgását (ezúttal a bal oldalról), a kifejelt labdát Hoffmann szedte össze és 14 méterről telibe lőtte a bal oldali kapufát! Már mindkét csapat előtt adódott ígéretes lehetőség.
13. perc: Az első ígéretes helyzet a Dortmund előtt! Prib rossza passza után Hofmann játszott ki a bal oldalra Grosskreutzhoz, aki 12 méterről ballal laposan lőtt, kevéssel hosszú oldali kapufa mellé.
11. perc:
Grosskreutz pontosan fordított oldalt Piszczek irányába a jobb oldalra, utóbbi középen Lewandowskit kereste, de a hazai védők közbeléptek.
8. perc:
Huszti ívelte középre a hazaiak megítélt szabadrúgását. Sané fejét kereste, Weidenfeller kezei közbeszóltak.
7. perc: A kapuk egyelőre nem forogtak veszélyben.
5. perc: Huszti és Bittencourt ígéretesen mozognak a BVB térfelén, egyelőre nem a Dortmund támadásairól szól a meccs.
4. perc:
Huszti lógott meg egy jó labdával a bal oldalon, beadása után Hummels tisztázott.
3. perc:
Sakai dolgoztatta meg a meccs első lövésével Weidenfeller, aki magabiztosan védett.
1. perc: Elkezdődött a találkozó! A Dortmund indította útjára a labdát.

Huszti Szabolcsék egy héttel ezelőtt önbizalom növelő győzelmet arattak a Hertha otthonában, de kevésbé kedvező előjel a hazaiak számára, hogy a Klopp-érában 11 próbálkozásból mindössze egyszer nyertek a hét közben a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe jutó, ott a Real Madriddal találkozó Borussia Dortmund ellen.