Bundesliga: újabb Leverkusen-kudarc, kínos széria

2014.03.23. 19:29
Nem tört meg a Bayer Leverkusen február 7. óta tartó nyeretlenségi sorozata a német labdarúgó Bundesligában: a „gyógyszergyáriak” a Hoffenheimtől kaptak ki hazai pályán 3–2-re a 26. forduló záró mérkőzésén.

A Hoffenheim a 14. percben egy kezezés miatt megítélt és értékesített tizenegyessel szerzett vezetést (Sejad Salihovic volt az ítéletvégrehajtó), a 39. percben Stefan Kiessling fejesével egyenlített a Leverkusen. A Bayer-drukkerek öröme egy percig tartott, ugyanis Kevin Volland a 40. percben kilőtte a hosszú sarkot, így a szünetre a Hoffenheim vonulhatott minimális előnnyel.

A rossz formában levő Leverkusennek a második félidőben tíz perc sem kellett az egalizáláshoz – Simon Rolfes egyenlített –, de a harmadikat nem sikerült begyötörnie a hazaiaknak, és a végén lecsapott a Hoffenheim. Fabian Johnson pontos előkészítését Anthony Modeste váltotta gólra a 89. percben, a leverkuseniek a 2–3-mal megint hoppon maradtak, és kezdenek leszakadni a dobogó második és harmadik fokáért viaskodó Dortmund, Schalke kettőstől. A Leverkusen legutóbbi hat bajnokiján mindössze egy pontot szerzett. A másik vasárnapi mérkőzésen a kieső helyen álló Nürnberg 5–2-re maradt alul az Eintracht Frankfurttal szemben.

NÉMET BUNDESLIGA, 26. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 2–3 (Kiessling 39., Rolfes 54., Salihovic 14., Volland 40., Modeste 89.)
Nürnberg–Eintracht Frankfurt 2–5 (Drmic 64., Campana 71., ill. Barnetta 21., Joselu 49., 88., Madlung 53., Kadlec 92.)

1. Bayern München 26 24 2 76–12 +64 74
2. Borussia Dortmund 26 16 3 7 59–29 +30 51
3. Schalke 26 15 5 6 51–37 +14 50
4. Bayer Leverkusen 26 14 2 10 43–32 +11 44
5. Mönchengladbach 26 12 6 8 46–32 +14 42
6. Wolfsburg 26 12 5 9 43–40 +3 41
7. Mainz 26 12 5 9 37–40 –3 41
8. Augsburg 26 11 6 9 39–37 +2 39