Bundesliga: gólokban fürdött a Bayern, Lahm történelmi duplát ért el

2014.10.18. 17:30
A Bayern München szombaton is gólparádét rendezett (Fotó: Reuters)
A Bayern München 6–0-ra kiütötte a Werder Brement a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójának szombati játéknapján. A Leverkusen háromgólos előnyt elherdálva veszített pontokat Stuttgartban (3–3), míg a gyengélkedő Dortmund 2–1-re kikapott a Kölntől.

BAYERN MÜNCHEN–WERDER BREMEN 6–0

Szegény brémaiak, mostanában rosszkor vannak rossz helyen… A tabellán sohasem jó az utolsó pozíciót elfoglalni, és általában Münchenben vendégeskedni sem ér fel egy szanatóriumi látogatással – ezen a szombaton különösen nem ért fel azzal.

A Bayern a 20. percben kezdte a mészárlást: egy eladott labda után David Alaba ívelt középre, és a Thomas Müller által estében továbbtett labdát a második hullámban érkező Philipp Lahm 15 méterről a hálóba vágta (1–0). Néhány perc múlva Xabi Alonso egy megkoreografált szabadrúgásból, a tizenhatos bal sarka közeléből suvasztotta a labdát – a sorfal felugró tagjainak lába alatt – a rövid sarokba (2–0).

Az első félidő hajrájában Thomas Müller büntetőből lőtte a következőt (3–0), és mielőtt beköszöntött volna a szünet, Mario Götze is letette a névjegyét: a vb-aranyat érő találatot jegyző müncheni spíler egy remek labdaátvételt és cselt követően tekert a kapuba (4–0).

A második játékrészt BL-takarékos tempóban tudta le a Bayern, de a hajrára azért maradt egy-két különlegesség. Egy látványos, kapu előtti Lahm, Shaqiri kényszerítőzés után a csapatkapitány belőtte újabb gólját (5–0 – Lahm most először duplázott bajnokin hosszú pályafutása során), majd egy visszagurított labdából Götze is belőtte második szombati gólját (6–0).

A sorozatban a negyedik bajnokijukat megnyerő, veretlenül listavezető bajorok idénybeli legnagyobb különbségű győzelmüket aratták.

1. FC KÖLN–BORUSSIA DORTMUND 2–1

Négyfordulónyi nyeretlenség nyomasztó terhével érkezett a Dortmund a szintén nem vitézkedő Köln arénájába, és a kilencven perc elteltével nem lett könnyebb az élete – pedig szépen indult a délután, hiszen a sérüléséből felépülő Ilkay Gündogan egyévnyi kihagyás után újra pályára lépett. A kölniek első félidőben szerzett vezető gólját Ciro Immobile a szünet után kiegyenlítette, és bár a folytatásban fölényben játszott a Klopp-csapat, Roman Weidenfeller kapus hibájából Simon Zoller a hazaiak javára döntött. Az újonc Köln először győzött hazai pályán ebben a bajnokságban, a BVB csupán a 14. helyen szerénykedik.

STUTTGART–BAYER LEVERKUSEN 3–3

A Leverkusen a megelőző két fordulóban elszórt két-két pontot, így ha lépést akart tartani az élbollyal, nyernie kellett a bukdácsoló Stuttgart otthonában. Az első félidő után kevesen gondolták, hogy utóbb gond lesz a sok eltékozolt Bayer-helyzetből, hiszen három gól azért csak-csak beakadt a hazai kapuba. A második félidőre aztán nagyon megváltozott a játék képe: a Stuttgart harcossága eleinte csak a megnyert párharcok számában jelentkezett, később aztán az eredményen is meglátszott. Fogyott-fogyott a vendégelőny, és Martin Harnik 76. percbeli fejesével 3–3-ra alakult az állás. A stuttgartiak legutóbb 34 éve mentettek pontot háromgólos hátrányból (akkor a Dortmundot bosszantották ily módon).

HANNOVER–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH 0–3

Veretlenül érkezett a Mönchengladbach Hannoverbe, és fegyelmezett játéka ezúttal is eredményre vezetett. Max Kruse fejesével korán megszületett a vezető gól, amelyhez Granit Xhaka szabadrúgásból tette hozzá a másodikat a szünet után. A Hannover képtelen volt feltörni a Borussia védelmét, és a végjátékban Kruse megadta a kegyelemdöfést.

MAINZ–AUGSBURG 2–1

A három döntetlenből érkező Mainz Jonas Hofmann és Jairo egy-egy lövése révén korán megnyugtató előnyt szerzett az Augsburg ellen, és bár a második játékrészt jobbára védekezéssel töltötte, egygólnyi fórt megőrzött. Következhetett a dupla ünneplés: a győztes csapat nyolcmeccses veretlen idénykezdésével új klubrekordot állított fel.

FREIBURG–WOLFSBURG 1–2

Nyeretlensége felszámolásának reményében fogadta a Freiburg a lassan lendületbe jövő Wolfsburgot, de egy korábbi játékosa keresztülhúzta számításait. Daniel Caligiuri két gólt lőtt volt csapatának, és ezzel sorozatban harmadik győzelméhez segítette a vendégcsapatot.

SCHALKE–HERTHA 2–0

A szombat esti mérkőzésen a Schalke győzelemmel köszöntötte új edzőjét, Roberto Di Matteót: a gelsenkircheni csapat hazai pályán 2–0-ra legyőzte a többet támadó Herthát. A 19. percben Klaas-Jan Huntelaar fejjel szerezte meg a vezetést a gelsenkirchenieknek, a második félidőben pedig következett az első gól előkészítője, Julian Draxler, aki Jean-Eric Maxim Choupo-Moting előretörése után lőtte be a másodikat.

Huntelaar az ötödik gólját szerezte ebben a szezonban minden tétmérkőzést figyelembe véve, ám most először fordult elő, hogy egy csapattársa is csatlakozott hozzá – és hogy a Schalke győzelmet könyvelt el a Huntelaar-gól mellé (korábban két döntetlen és két vereség került a mérlegbe, ha a holland a kapuba talált).

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA, 8. FORDULÓ
Szombati mérkőzések

Bayern München–Werder Bremen 6–0 (Lahm 20., 79., Xabi Alonso 27., Th. Müller 43. – 11-esből, Götze 45., 88.)

Mainz–Augsburg 2–1 (Hofmann 20., Jairo 23., ill. To. Werner 78.)
Hannover–Borussia Mönchengladbach 0–3 (M. Kruse 15., 90., Xhaka 49.)
Freiburg–Wolfsburg 1–2 (Kerk 91., ill. D. Caligiuri 8., 66.)
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 3–3 (Ti. Werner 57., Klein 67., Harnik 76., ill. Szon Hung Min 4., 9., Bellarabi 41.)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 2–1 (Vogt 40., Zoller 74., ill. Immobile 48.)

Schalke–Hertha 20 (Huntelaar 19., Draxler 65.)

1. Bayern München 8 6 2 21– 2 +19 20
2. Mönchengladbach 8 4 4 12– 4 +8 16
3. Mainz 8 3 5 12– 7 +5 14
4. Wolfsburg 8 4 2 2 13– 9 +4 14
5. Hoffenheim 7 3 4 11– 6 +5 13
6. Bayer Leverkusen 8 3 4 1 16–14 +2 13
7. Eintracht Frankfurt 7 3 3 1 12–10 +2 12