Bundesliga: a Werder megtörte a jeget, nyertek Stieberék is

2014.11.01. 17:28
Franco Di Santo (balra) duplát ünnepelhetett (Fotó: Reuters)
A Mainz otthonában aratott 2–1-es szombati győzelemmel véget vetett őszi bajnoki nyeretlenségének a Werder Bremen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga). A 10. forduló győzelmet hozott a Stieber Zoltánt foglalkoztató Hamburgnak (1–0 a Leverkusen ellen), valamint a remek győzelmi szériát építgető Wolfsburgnak és a Hannovernek is.

MAINZ–WERDER BREMEN 1–2

A legutóbbi veresége után edzőt cserélő Werder Bremen immár Viktor Szkripnik irányításával futott ki a gyepre Mainzban, és bár már a 3. percben hátrányba került, megszerezte idénybeli első győzelmét. Franco Di Santo az első félidő hajrájában, a saját kihagyott tizenegyese után kipattanó labdából fejjel egyenlített, és az argentin támadó lőtte be a később győzelmet érő gólt is a 49. percben. Az első félidőben egykapuzó Mainz csupán a második vereségét könyvelte el – igaz, nem sok jóval kecsegtet, hogy a kettő egymás után jött.

HAMBURG–LEVERKUSEN 1–0

A Bundesliga másik patinás észak-németországi csapata, a Hamburg sem a győzelmek halmozásáról nevezetes mostanság, de ezúttal a HSV tábora is diadalnak örülhetett. A Leverkusen legyőzése papíron Rafael van der Vaart büntetőjének következménye, valójában a hazaiak rendkívüli küzdőszellemének gyümölcse. (A holland középpályás amúgy tavaly december óta először szerzett gólt bajnoki mérkőzésen.) Stieber Zoltán a kispadon kezdte és ott is fejezte be a kilenc sárga lapot – ezzel német idényrekordot – hozó mérkőzést, amelynek hajrájában Karim Bellarabi, a Leverkusen válogatottja nagy szóló után kapufát lőtt.

STUTTGART–WOLFSBURG 0–4

A vendégek már az első félidőben „kilátásba helyezték", hogy a rossz rajt után lábadozni látszó Stuttgart otthonában is folytatni fogják nagyszerű sorozatukat. Ivan Perisic negyedóra elteltével lőtte az első gólt, Robin Knoche az első félidő hajrájában fejelte a másodikat, a fordulás után pedig Kevin De Bruyne tette biztossá, hogy meglesz a „farkasok" sorozatban ötödik bajnoki győzelme is. Perisic a hajrában lőtt még egyet – az akciónál De Bruyne a második gólpasszát jegyezte.

HANNOVER–FRANKFURT 1–0

Az Eintracht kupakieséssel fűszerezett két bajnoki vereség után igyekezett végre pontot szerezni, és noha jobbára a Hannover járatta a labdát, a 88. percig tartotta magát a tervhez. Akkor azonban egy szabadrúgás után Alexander Madlungról a saját kapujába pattant a labda, így a Hannover, ha nehezen is, de behúzta a meccset.