Bundesliga: Stieberék otthon már a régi szép időket idézik

2014.12.07. 17:31
A Hamburger SV hazai pályán 2–1-re legyőzte a Mainzot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján, és ezzel ellépett a kiesőhelyekről.

A hazaiak – akiknél Stieber Zoltán újra bekerült a keretbe, de csak a kispadon ült – Cleber lövésével szereztek vezetést az első félidőben, Rafael van der Vaart büntetőből növelte az előnyt. Mindkét gólban főszerepet játszott a mainziak védője, Nikolcse Noveszki – az elsőnél elvesztette a labdát, a másodiknál kezezett.

Okazaki Sindzsi fejjel szépített a hajrában, de a három pont a hamburgiaknál maradt. A nehéz időket élő patinás HSV sorozatban a harmadik hazai bajnoki mérkőzését nyerte meg.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
14. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Hamburger SV–Mainz 2–1 (Cleber 32., Van der Vaart 54. – 11-esből, ill. Okazaki 89.)
17.30: Eintracht Frankfurt–Werder Bremen

1. Bayern München 14 11 3 33– 3 +30 36
2. Wolfsburg 14 9 2 3 28–13 +15 29
3. Augsburg 14 8 6 20–14 +6 24
4. Schalke 14 7 2 5 25–18 +7 23
4. Bayer Leverkusen 14 6 5 3 25–18 +7 23
6. Mönchengladbach 14 6 5 3 19–12 +7 23
7. Hoffenheim 14 5 5 4 21–22 –1 20