Bundesliga: Szalaiékat legyőzte, már nem sereghajtó a Dortmund

2014.12.05. 22:25
A Borussia Dortmund hazai pályán 1–0-ra megverte az eltiltott Szalai Ádámot nélkülöző Hoffenheimet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójának nyitó mérkőzésén, ezzel elmozdult az utolsó helyről és a kieső zónából. A sárga-feketék győztes gólját Ilkay Gündogan fejelte, míg Pierre-Emerick Aubameyangtól két találatot vett el a játékvezető les címén.

Jürgen Klopp így örült a Dortmund góljának (Fotó: Reuters)

Ha kínkeservesen is, de otthon tartotta a három pontot a Borussia Dortmund – igaz, kis szerencsével többgólos győzelmet is arathatott volna.

A mérkőzés egyetlen gólját Ilkay Gündogan szerezte, aki a 17. percben Aubameyang kiváló jobb oldali beadása után fejjel juttatta vezetéshez csapatát. A vendégek kapusa, Oliver Baumann látványosan vetődött, de árnyékra, így a gólszerzőnek nem volt nehéz dolga a befejezésnél. Érdekesség, hogy Gündogan legutóbb 2010 novemberében, még a Nürnberg játékosaként szerzett gólt kobakkal a Bundesligában (1–0).

A második félidőben a Dortmund könnyedén megduplázhatta volna előnyét, de ha éppen nem Baumann védett bravúrral, akkor a játékvezető, pontosabban az asszisztens téves ítélete miatt nem változott az eredmény.

Az 53. percben Marcel Schmelzer szögletét a rövid oldalon megcsúsztatta csapattársa, a hosszún érkező Aubameyang pedig előrevetődve a bal alsóba bólintott. Ám a partjelző úgy látta (rosszul), hogy lesről tette mindezt, ezért hevesen lengetni kezdett. Húsz perccel később a gaboni csatár ismét beköszönt, de ezúttal sem örülhetett – igaz, ebben az esetben valóban a védők mögött tartózkodott.

A hajrában meghűlt a Dortmund-szurkolók ereiben a vér, amikor Tarik Elyounoussi a tizenhatoson belül átesett a labdát el nem találó Neven Szuboticson, Felix Zwayer bíró sípja azonban a hazaiak legnagyobb megkönnyebbülésére néma maradt.

A sorozatban második hazai győzelmét elkönyvelő Borussia tehát, ha nem is könnyedén, de megverte a Hoffenheimet, így feljött a 12. helyre, és nyugodtan készülhet az Anderlecht elleni hazai BL-meccsre, melyen biztossá teheti csoportelsőségét.

BUNDESLIGA 2., 16. FORDULÓ
Fortuna Düsseldorf–Sandhausen 1–3
Heidenheim–Aalen 0–1
VfL Bochum–St. Pauli 3–3
Az élcsoport: 1. Ingolstadt 30 pont (15 mérkőzés), 2. Braunschweig 26 (15), 3. Darmstadt 25 (15), 4. Kaiserslautern 25 (15), 5. Fortuna Düsseldorf 25 (16)