Hertha: Dárdai kitalált valamit, iPhone-on nézhetik CR-t

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.08.08. 12:24
Dárdai Pál képtelen kifogyni az ötletekből. A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2015–2016-os idényének jövő heti rajtjára készülő Hertha BSC magyar vezetőedzője észrevette, hogy játékosai rengeteg időt töltenek okostelefonjuk használatával, és úgy döntött, előnyére fordítja ezt.

A Bundesliga augusztus harmadik hétvégéjén rajtol, hétfőn azonban már tétmeccs vár a fővárosiakra, a Német Kupában a Hertha az Arminia Bielefelddel csap össze.

Egy biztos, a berliniek felkészülten várják a találkozót – köszönhetően többek közt Dárdai Pálnak és egy okostelefonra készült applikációnak.

A bz-berlin.de beszámolója szerint Dárdai letöltette játékosaival a Wyscout nevezetű programot – melynek egyszerűbb változata az App Store-ban és a Google Playen ingyen megtalálható –, amelyen a futballisták a világ legszélesebb adatbázisát használhatják.

A programban több mint 30 ezer csapat és 273 ezer profi futballista adatlapja található, s az egészen egyszerű adatoktól kezdve a legbonyolultabb taktikai elemekig minden böngészhető a segítségével.

Az applikációval videókat is megtekinthetnek a játékosok, és kielemezhetik ellenfelük erősségeit, valamint gyenge pontjait, sőt, még azt is megnézhetik, melyik csatár melyik pontját célozza meg legszívesebben a kapunak, vagy épp merre szereti elhúzni a labdát, ha a bal szélen száguld.

Emellett Cristiano Ronaldo és Lionel Messi legjobb cselei és technikái is elleshetőek vele – legyen a játékos akár az öltözőben, akár a kávéházban.

„Nemrég vezettük be az applikáció használatát a csapaton belül. Hatalmas segítség ez a mindennapokban. Egyetlen kattintás és mindent megtudhatsz egy játékosról. Így a futballistáim még hatékonyabban fel tudnak készülni az ellenfélből” – mondta Dárdai Pál.

Legfrissebb hírek

Újabb játékos dőlt ki a Bayern védelméből: kiújuló sérülés miatt maródi a középhátvéd

Német labdarúgás
1 órája

Bundesliga: az Union fordított Freiburgban, Schäfer is beállt; nyert a Dortmund

Német labdarúgás
23 órája

Lőw Zsolt: A Bajnokok Ligájába kell vezetnem a Lipcsét

Német labdarúgás
Tegnap, 17:35

Lőw Zsolt lett a Lipcse új vezetőedzője – hivatalos

Német labdarúgás
Tegnap, 15:36

A Sky úgy tudja, a lipcseiek már tárgyalnak Lőw Zsolttal

Német labdarúgás
Tegnap, 14:03

A Bayern München nem hosszabbít Thomas Müllerrel – sajtóhír

Német labdarúgás
Tegnap, 12:27

Menesztették Gulácsi Péterék edzőjét – hivatalos

Német labdarúgás
Tegnap, 10:58

Sané vezérletével nyert otthon a Bayern, két óriási gól is kellett a Werder kieli sikeréhez

Német labdarúgás
2025.03.29. 17:38
Ezek is érdekelhetik