Bundesliga: fünftorfest Lewandowski módra, nyertek Dárdaiék is

2015.09.22. 21:55
Robert Lewandowski volt az este főszereplője (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában a Bayern München Robert Lewandowski mesterötösével szétcincálta odahaza a Wolfsburgot, de Dárdai Pál Herthája is értékes három ponttal gazdagodott.

Bár a nyár végén alaposan meggyengült Ivan Perisic és Kevin De Bruyne eladásával a VfL Wolfsburg, még mindig a „farkasokat" tartják a BAYERN MÜNCHEN Borussia Dortmund utáni legerősebb kihívójának a Bundesligában.

Nem meglepő módon a Bayern lépett fel támadólag odahaza, ám a középtávoli lövések (ebben a műfajban Douglas Costa volt a legaktívabb) mind célt tévesztettek – Daniel Caligiuri ellenben egy kontra során majdnem gólt rúgatott Julian Draxlerrel, akitől nem sokra rá kapott egy „igazi" gólpasszt. A szünet előtt megduplázhatták volna előnyüket a látogatók, de Manuel Neuer nagy hibája után a szűrő Josuha Guilavogui saját térfeléről (!) a kapufára emelt.

Pep Guardiola a második félidőre beküldte Robert Lewandowskit, aki 15 perc alatt 5 (nem tévedés, öt) gólt lőtt, az ötödik ráadásul elképesztően gyönyörűre sikeredett: félfordulatból, kapásból lőtte szét a VfL kapuját.

Lewa egyébként az 51. percben ért először labdába, és a 9. érintésnél 9 perc múlva már öt találatnál járt – az első három egyértelműen a nyáron a bajorok által eladott Dante lelkén szárad.

Természetesen még senki sem lőtt ilyen rövid idő alatt „mesterötöst” a Bundesligában, csereként pedig egyáltalán nem.

Több gól már nem esett, a lengyel is kihagyott egy hatalmas ziccert, de ezzel együtt is történelmi futballmérkőzést láthattunk, az ötödik gól után szinte sokkot kapó Guardioláról pedig hamarosan mémhegyek születnek.

Tartalékosan is azonnal rohamozni kezdett Dárdai Pál HERTHÁJA Berlinben az 1.FC Köln ellen, ám hamarosan Rune Jarstein-bravúrok kellettek ahhoz, hogy ne kerüljenek előnybe a „kecskések". A szünet előtt a Hertha szerezte meg a vezetést Vedad Ibisevic fejes góljával, a második félidőben pedig hamar eldönthette volna a három pont sorsát a Dárdai-csapat, de Haragucsi Genki, Valentin Stocker és Salomon Kalou kihagyták helyzeteiket – majd ismét pár Jarstein-védés következett, a legvégén pedig egy minden kérdést tisztázó Ibisevic-találat.

Még két mérkőzést rendeztek kedden a Bundesligában: a Hamburg Stieber Zoltán nélkül is nyerni tudott Ingolstadtban, a Darmstadt pedig Sandro Wagner duplájával legyőzte a Werder Brement.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Bayern München–Wolfsburg 5–1 (Lewandowski 51., 52., 55., 57., 60., ill. Caligiuri 26.)
Hertha BSC–Köln 2–0 (Ibisevic 43., 94.)
Ingolstadt–Hamburg 0–1 (Gregoritsch 87.)
Darmstadt–Werder Bremen 2–1 (Wagner 31. – 11-esből, 84., ill. A. Jóhannsson 19.)

1. Bayern München 6 6 20–3 +17 18
2. Borussia Dortmund 5 5 18–3 +15 15
3. Wolfsburg 6 3 2 1 9–7 +2 11
4. Schalke 5 3 1 1 7–5 +2 10
5. Hertha 6 3 1 2 7–7 0 10
6. Hamburg 6 3 1 2 8–9 –1 10
7. 1. FC Köln 6 3 1 2 9–11 –2 10
8. Ingolstadt 6 3 1 2 3–5 –2 10