Bundesliga: négyet kaptak Dárdaiék hazai pályán

2015.10.31. 17:28
Mönchengladbachi gólöröm Berlinben (Fotó: AFP)
Dárdai Pál csapata, a Hertha hazai pályán 4–1-re kikapott a kiváló formában lévő Borussia Mönchengladbachtól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójának szombati játéknapján.

A megelőző öt bajnokiját is megnyerő Gladbach az első félidő derekán két gyors góllal meglépett, előnyét még növelni is tudta a szünet után, és bár a Hertha szépített, az utolsó szó is a zöld-fehéreké volt. A berliniek először kaptak ki hazai pályán ebben a szezonban.

A két sokat futó csapat nagy iramú, élvezetes mérkőzést játszott, és bár többnyire a Borussia irányított – az első félidőbeli gólok magabiztossá tették játékosait –, a Hertha sem adta fel, voltak gólszerzési lehetőségei is. Érzékeny veszteség ugyanakkor Salomon Kalou kiválása – az elefántcsontparti csatár az első játékrész hajrájában sérült meg, le kellett cserélni.

Miközben a berliniek csak a nézőszámnak örülhetnek szívből (58 566-an voltak az Olimpiai Stadionban), André Schubert, a vendégek edzője annak is, hogy sorozatban a hatodik bajnokiját is megnyerte munkába állása óta, és ezzel beállította a néhai Willi Entenmann (VfB Stuttgart, 1986) rekordját.

„Csak az első tizenöt percben voltunk versenyben, a későbbiekben futottunk az események után, nagy volt számunkra a sebesség. Talán túlságosan is tiszteltük az ellenfelet. De nem baj, hogy hideg zuhany zúdult Berlinre, hiszen néhányan már az Európa-ligába jutást emlegették errefelé” – összegzi a Bundesliga hivatalos honlapja Dárdai Pál értékelését a 4–1-es hazai vereség után.

„Az volt a célunk, hogy uraljuk a meccset, védekezésre kényszerítsük az ellenfelet. Nagyon rámenősen futballoztunk, szép gólokat szereztünk, le a kalappal a csapat előtt azért, ahogyan ezt a feladatot kipipálta!” – fogalmazott André Schubert, a sorozatban a hatodik bajnokiját megnyerő Mönchengladbach vezetőedzője.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

• A Hoffenheim egy pontot szerzett Kölnben. Szalai Ádám kispados volt a vendégcsapatban, és bár Huub Stevens vezetőedző hármat is cserélt – a statisztikusok kimutatása szerint ezen a meccsen hajtotta végre 1000. Bundesliga-cseréjét –, a magyar csatár nem lépett pályára.

• Marco Reus duplájára építve a Dortmund győzött Brémában. Ez volt a második helyen álló csapat sorozatban ötödik győzelme minden tétmérkőzést figyelembe véve.

• Pillanatokon múlt, hogy a sereghajtó Augsburg végre győzzön. Muto Josinori lépett közbe: az első félidőben két gólt szerző mainzi támadó a 93. percben harmadszor is a kapuba talált, ami csapatának pontot ért, neki pedig egy lapot a Bundesliga történetében. Takahara Naohiro (Eintracht Frankfurt, 2006) mellett ő a második japán, aki triplázott a Bundesligában.

• A Schalke csak egy pontot tudott otthon tartani az Ingolstadttal szemben, fiatal játékosa, Leroy Sané mégis büszke lehet: eggyel kevesebb (25) mérkőzésre volt szüksége hét Bundesliga-gólhoz, mint édesapjának, Souleymane Sanénak.

• Az esti mérkőzésen a Wolfsburg 2–1-re legyőzte a Leverkusent. A zöld-fehérek sorozatban a harmadik bajnokiját nyerte meg, a Bayer ötfordulónyi veretlenségtől búcsúzott.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
11. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Schalke–Ingolstadt 1–1 (L. Sané 77., ill. Levels 39.)
Augsburg–Mainz 3–3 (Verhaegh 42. – 11-esből, Ku Dzsa Csol 50., Bobadilla 81., ill. Muto 19., 30., 93.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 1–3 (Ujah 32., ill. Reus 9., 72., H. Mhitarjan 44.)
Köln–Hoffenheim 0–0
Hertha–Mönchengladbach 1–4 (Baumjohann 82. – 11-esből, ill. Wendt 26., Raffael 28., G. Xhaka 55. – 11-esből, Nordtveit 91.)
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 2–1 (Bendtner 34., Draxler 77., ill. J. Hernández 40.)