Bundesliga: Stieberék nyerték meg a „magyar rangadót”

2015.10.23. 22:27
Szalai Ádámnak nem volt könnyű dolga a hamburgi védők között (Fotó: Imago)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának nyitó mérkőzésén Stieber Zoltán együttese, a Hamburg idegenben 1–0-ra legyőzte Szalai Ádám klubját, a Hoffenheimet. A magyarok közül Szalai kezdőként 79, Stieber csereként 5 percet kapott.

Nem mondhatni, hogy finomkodtak volna az együttesek az első félidőben, mindkét oldalon sok helyzet volt, mindkét csapat győzelemre játszott, de vagy a befejezésekbe csúszott hiba, vagy a kapusok védtek nagyokat – a szezonban először kezdő Szalai előtt is adódott két lehetőség, de gólt neki sem sikerült szereznie.

A 67. percben Szalai lesről a kapufát találta el, majd rögvest ezt követően a túloldalon Bicakcic rúgta fel kilépő ellenfelét, amiért megkapta a második sárga lapját. Az ígéretes helyzetből járó szabadrúgást Diaz a rövid irányába tekerte, de nem találta el a kaput.

Az utolsó negyedóra kezdetén néhány perc alatt háromszor is tizenegyest reklamáltak a játékosok, de a játékvezető mindhárom esetben továbbot intett.

Az emberelőny időnként úgy tűnt, mintha megfogta volna kicsit a HSV-t, a 81. percben Adlernek kellett ziccerben hárítania, majd a 85. percben érkezett a pályára Stieber Zoltán is, de Szalaival így sem találkozhatott a gyepen, miután a támadót a 79. percben lecserélték.

Sokáig úgy tűnt, hogy ezen a meccsen már nem születik gól, aztán a 88. percben megtört a Schipplock jobb oldali beadása után Lasogga passzolt közelről a kapuba (0–1).

A HSV végül 1–0-ra nyert, a Hoffenheim pedig március 14., épp a Hamburg elleni 3–0-s siker óta nyeretlen hazai pályán a Bundesligában.