Bundesliga: a Dortmund hármat kapott Stieberék otthonában

2015.11.20. 22:40
Mats Hummels szerencsétlen mozdulta a Hamburg harmadik gólját eredményezte (Fotó: Reuters)
A Borussia Dortmund idegenben 3–1-re kikapott a Stieber Zoltánt végig a kispadon tartó Hamburgtól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának első mérkőzésén. A BVB a második vereségét szenvedte el a szezonban, a Bayern szombaton nyolcpontos előnyre tehet szert riválisával szemben.

A találkozó biztonsági okokból tizenöt perces csúszással kezdődött, ami az első félidőben látottak alapján a vendégeket zavarta meg jobban.

A 19. percben a Hamburg támadója, Ivo Ilicevic a tizenhatoson belül átesett Roman Bürkin, a Dortmund kapusán, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé Pierre-Michel Lasogga állt, aki félmagasan a kapu jobb oldalába vágta a labdát (1–0).

A HSV a szünet előtt kihasználta a dortmundi védők határozatlanságát, és megduplázta az előnyét. A labdát vezető Nicolai Müllerre nem léptek ki a vendégek, így még a büntetőterület közelében is békésen vezetgethette a labdát, majd Lewis Holtby elé tálalt, aki gólra váltotta a ziccert (2–0).

A szünetben Thomas Tuchel kettős cserét eszközölt, pályára küldte Lukasz Piszczeket és Gonzalo Castrót is, újabb gólt azonban a Hamburg jegyzett – pontosabban a Dortmund, de ennek a hazaiak örültek jobban. A jobb oldalról beívelt szögletet követően ugyanis Mats Hummels szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába fejelt. A német válogatott középhátvéd napra pontosan öt évvel ezelőtt vétette az első öngólját a német bajnokságban (3–0).

A BVB a hajrában a 15. bajnoki találatát jegyző, és ezzel a góllövőlistát vezető Pierre-Emerick Aubameyang révén szépített (3–1), és nagy erőkkel rohamozta tovább a hazaiak kapuját, de pontot menteni már nem volt esélye.

A Dortmund tizenhét győzelem és két döntetlen után kapott ki ismét pénteki meccsen a Bundesligában.

Lasogga, 1–0

Holtby, 2–0

Hummels öngólja, 3–0

Aubameyang, 3–1

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
13. FORDULÓ

Hamburg–Dortmund 3–1 (Lasogga 19. – 11-esből, Holtby 41., Hummels 55. – öngól, ill. Aubameyang 86.)

1. Bayern München 12 11 1 37–4 +33 34
2. Borussia Dortmund 13 9 2 2 36–18 +18 29
3. Wolfsburg 12 6 3 3 17–15 +2 21
4. Hertha 12 6 2 4 17–15 +2 20
5. Schalke 12 6 2 4 16–16 0 20
6. Mönchengladbach 12 6 1 5 23–18 +5 19
7. 1. FC Köln 12 5 3 4 15–18 –3 18
8. Hamburg 13 5 3 5 14–17 –3 18