Tovább menetel a Hoffenheim, a Hertha bánta

2016.10.30. 15:20
Sandro Wagnernek (balra) nem ment az exe ellen, de ez is belefért a Hoffenheimnek (Fotó: Action Images)
A tabella állása szerint két élcsapat rangadóján csapott össze egymással Szalai Ádám és Dárdai Pál csapata, a Hoffenheim és a Hertha, és a találkozó végén a rengeteg ziccert elhibázó, de a győztes gólt azért megszerző hazaiak örülhettek. Az esti mérkőzésen az 1. FC Köln 3–0-ra legyőzte a sereghajtó Hamburgot, és megelőzte a Herthát.

NÉMET BUNDESLIGA

9. FORDULÓ

Hoffenheim–Hertha 1–0 (Süle 31.)
1. FC Köln–Hamburger SV 3–0 (Modeste 61., 81., 86.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagyon nem ment Dárdai Pál Herthájának az újabb idegenbeli rangadón, az első félidőben sokkal jobb volt a házigazda, az idényben még veretlen Hoffenheim. Szalai Ádám kispados volt, a két támadó, az egykori berlini Sandro Wagner és Andrej Kramaric pedig formán kívül futballozott – de így is több ziccerig jutottak a hazaiak.

Ezekkel azonban roppant bőkezűen bántak, hol a kapust találták el, hol a léc mentett – a válogatott védő, Niklas Süle közeli fejesére azonban már nem volt orvosság. 1–0!

Az első félidőben Allan veszélyeztetett a Herthától, majd a pihenő után az egykori hoffenheimes Vedad Ibisevic lőtt gyatrán a kapushoz három jó csel után, Dárdai pedig beküldte a bosnyák csatár mellé segítségnek Julian Schiebert, majd Salomon Kalout is.

Az utolsó tíz percre Ibisevicet Szami Allagui váltotta, Dárdai tehát mindent megtett, hogy végre felrázza csapata támadószekcióját, de közben a TSG alakított, és puskázott is el gólszerzési lehetőségeket, a két vendéghelyzetet már nem követték újak.

Szalai Ádám is kapott pár percet a hazaiak vezetőedzőjétől, Julian Nagelsmanntól, aki a végén nem az egygólos előnyt védte, a magyar csatárt például a középpályás Lukas Rupp helyére küldte be.

Nem sokszor ért labdába a magyar csatár, miközben Wagner és Kramaric is elpuskázott egy-egy ziccert, Dárdai pedig hiába variálta meg embereit elöl, elmúltak már például azok a 12 évvel ezelőtti idők, amikor Yildiray Bastürk, Marcelinho Paraíba, Gilberto, Giuseppe Reina, Fredi Bobic, Artur Wichniarek és Ilhan Mansiz szervezte a HBSC támadásait; azt már meg sem említjük, hogy az ezredforduló körül Dárdai előtt egy Sebastian Deisler, Dariusz Wosz, Bryan Roy, Ali Daei, Michael Preetz, Alphonse Tchami, Piotr Reiss, Andreas Thom, Alex Alves sor tevékenykedett..

Természetesen nem minden a keret erőssége, Nagelsmann alatt a Hoffenheim 23 mérkőzésen 32 pontot szerzett, egytucatnyi győzelemmel, és ennél jobban azóta a ligában csak a Bayern München és Borussia Dortmund szerepelt.

A két „kis csapat” meg éppen egymást váltotta a tabellán.

KÖLN–HSV

A negyedik helyre lépett előre a tabellán az 1. FC Köln, amely Anthony Modeste vezérletével győzte le a sereghajtó Hamburgot.

Pedig Modeste számára nem kellemes emlék az első félidő: a kölni gólzsák a 41. percben a kapufára lőtt egy tizenegyest. A második félidőben aztán „levezette dühét” a HSV-n: a 61. percben Zoller beadását terelte a kapuba. A felvételek szerint kérdéses, hogy hozzáért-e a labdához, de a Bundesliga hivatalos jegyzőkönyvében neki adták a találatot – igaz, a televízióban Zollernek írták be azt. A 81.-ben Marcel Risse beadását fejelte be Modeste a röviden berobbanva, a 86.-ban pedig újfent Risse passzából ért el gólt.

Ez 1997 óta az első kölni mesterhármas a Bundesligában – az akkorit a legendás osztrák csatár, Toni Polster jegyezte –, egyben Modeste első triplája is. Győzelmével az 1. FC Köln feljött a tabella negyedik helyére, megelőzve a Hertha BSC-t. Modeste 11 góllal vezeti a Bundesliga góllövőlistáját. Már ha „meghagyják” első gólját…

1. Bayern München 9 7 2 23–5 +18 23
2. RB Leipzig 9 6 3 17–6 +11 21
3. Hoffenheim 9 5 4 17–10 +7 19
4. 1. FC Köln 9 5 3 1 16–6 +10 18
5. Hertha 9 5 2 2 14–10 +4 17
6. Borussia Dortmund 9 4 3 2 20–10 +10 15
7. Eintracht Frankfurt 9 4 3 2 13–8 +5 15
8. Freiburg 9 5 4 13–13 0 15