Bundesliga: jelentős értéknövekedés a tréner érkezése óta

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.10.15. 08:09
null
Nem megy a Fortunának ebben az idényben (Fotó:AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Fortuna Düsseldorf vezetőedzője, Friedhelm Funkel a Bildnek beszélt a csapat felemelkedéséről.

 

A Fortuna Düsseldorf irányítását két és fél évvel ezelőtt vette át Friedhelm Funkel, a csapat akkor a másodosztályban a kiesés ellen harcolt, és sikerült kivívnia a bennmaradást. A 2016–2017-es idényben a 11. helyet zárt a Fortuna a második ligában, majd a következő szezonban már az első helyen végzett, így feljutott az első osztályba.

„Amikor a segítőimmel 2016 márciusában megérkeztünk, a csapat romokban hevert. Most meg a Bundesligában szerepelünk. Mindegyik játékost sikerült jobb teljesítményre bírnunk” – fogalmazott a szakember.

A Bundesliga mostani idénye viszont nem a legjobban kezdődött az újonc gárdának: hét forduló után – 5 pontot szerezve – a 17., azaz az utolsó előtti helyen áll.

„Az új játékosoknak még időre van szükségük, hogy felnőjenek a feladathoz, aztán később meglátjuk, hogy megérte-e várni az esetleg fejlődésükre.”

Az előző két idény alatt a csapat értéke több mint a háromszorosára nőtt: 11.6 millió euróról felment 39 millióra.

Legfrissebb hírek

Ez volt az év meccse a Bundesligában: történelmi csatában harcolta ki a biztos bennmaradást az Union Berlin

Német labdarúgás
7 órája

Gulácsi megsérült, odahaza botlott a ligautolsóval meccselő RB Leipzig

Német labdarúgás
10 órája

Hordágyon kellett levinni a pályáról az ellenféllel ütköző Gulácsi Pétert

Német labdarúgás
11 órája

Klubcsúcsot állíthat be az RB Leipzignél Lőw Zsolt

Német labdarúgás
18 órája

Lőw Zsolt: Orbán nagyon jó úton halad a visszatérés felé

Német labdarúgás
2025.04.18. 17:50

Szerződést hosszabbított Schäfer András klubrekorder csapattársa

Német labdarúgás
2025.04.18. 11:06

A Lipcse csatára a klubrekord-beállítás előtt álló Lőw Zsoltot dicsérte

Német labdarúgás
2025.04.17. 18:48

Schäfer András: Ha a következő tíz évet az Unionban tölteném, az is teljesen rendben lenne

Légiósok
2025.04.17. 14:05
Ezek is érdekelhetik