35 veretlen bajnoki után kétgólos előnyről kapott ki a Leverkusen a Leipzig ellen

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.08.31. 20:35
A belga Lois Openda (jobbra) duplájával fordított a Leipzig a Leverkusen otthonában (Fotó: Getty Images)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójában a Gulácsi Péterrel a kapuban felálló lipcseiek Leverkusenben léptek pályára. A hazaiak már kétgólos előnyben is voltak, de a Leipzig az első félidő legvégén szépíteni tudott, majd a második félidőben fordított, és 3–2-es győzelmet aratott.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
LEVERKUSEN–RB LEIPZIG 2–3 (2–1)
Leverkusen, BayArena, 29 615 néző. Vezette: Jollenbeck
LEVERKUSEN: Kovár – Tapsoba (Arthur, 86.), Tah, Hincapié – Frimpong (Tella, 77.), Xhaka, A. García, Grimaldo – Terrier (A. Adli, 71.), Wirtz – Boniface (Schick, 77.). Vezetőedző: Xabi Alonso
LEIPZIG: Gulácsi – Klostermann, Lukeba, Bitshiabu – Henrichs (Vermeeren, 89.), Haidara (Seiwald, 15.), Kampl (Baumgartner, 89.), Raum – Xavi Simons – Openda (Poulsen, 89.), Sesko (Nusa, 67.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Frimpong (38.), Grimaldo (45.), ill. Kampl (45+7.), Openda (57., 80.)

Gulácsi Péterrel a kapuban, de az eltiltott Willi Orbán nélkül lépett pályára az RB Leipzig a címvédő Leverkusen otthonában a Bundesliga 2. fordulójának szombat késő délutáni rangadóján.

Gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést a hazaiak, Hincapié fejese után a 10. percben már a felső lécen csattant a labda. Rögtön a 12. percben az első sárga lap is villant a találkozón, Boniface egy ollózó mozdulat közben fejen találta Haidarát, aki nem is tudta folytatni a játékot. Feszült volt a hangulat az első félidőben, egy szabálytalanságot követően a vendégek vezetőedzője, Marco Rose addig reklamált a játékvezetőnél, míg az gyorsan kiosztott neki két sárgát, és a lelátóra küldte. A 32. percben jegyezhettük fel az első lipcsei lehetőséget, Openda beadása után Sesko fejese szállt a kapu mellé. A 38. percben nagyot hibázott Klostermann, Frimpong köszönte az ajándéklabdát, és 3 méterről a tehetetlen Gulácsi mellett a kapuba lőtt. A 45. percben megduplázta előnyét a címvédő, Wirtz passza után Grimaldo talált a kapuba. Már-már úgy tűnt, hogy a három pont sorsát is eldöntik a hazaiak az első félidő hosszabbításában, mégis a lipcseiek szépítő találata született meg az utolsó pillanatban Kampl révén.

Boniface (ollózás közben) nem kímélte a lipcsei védőket (Fotó: Getty Images)

Hazai helyzettel indult a második félidő, de az 52. percben már a lipcseiek ünnepelhettek. Igaz, kissé elhamarkodottan, mert Lukeba fejese hiába talált utat a kapuba, a lesen helyezkedő Sesko mozdulatai miatt a játékvezető érvénytelenítette a gólt. Öt perc múlva viszont már tényleg az egyenlítésnek örvendhettek a vendégek: Sesko kiugratása után a leshatárról kilépő Openda éles szögből, 4 méterről lőtt Kovár lábai között a kapuba. A hazaiak cseh kapusát biztosan nem fogják megdicsérni a meccs után, hiszen a 80. percben Openda második találata is védhető lövésnek tűnt. A belga támadó duplájával tehát fordítani tudott a Leipzig, amely megnyerte a meccset, és ezzel megszakította a Leverkusen 35 mérkőzéses bajnoki veretlenségi sorozatát. 2–3

2. FORDULÓ
PÉNTEK
Union Berlin–St. Pauli 1–0 (Hollerbach 34.)
SZOMBAT
VfB Stuttgart–Mainz 3–3 (Millot 8., Leweling 15., Rieder 88., ill. Amiri 43. – 11-esből, Burkardt 62., Leitsch 90+4.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 3–1 (Ekitiké 24., H. Larsson 33., Marmus 56., ill. Kramaric 54.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 0–0
Kiállítva: N. Schlotterbeck (73., Dortmund)
Bochum–Mönchengladbach 0–2 (Kleindienst 66., Honorat 78.)
Holstein Kiel–Wolfsburg 0–2 (Arnold 27., Bornauw 30.)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 2–3 (Frimpong 38., Grimaldo 45., ill. Kampl 45+7., Openda 57., 80.)