Thomas Müller letaszította a trónról Sepp Maiert, góllal ünnepelte 710. Bayern-meccsét

V. J.V. J.
2024.09.01. 19:28
FC Bayern München v Sport-Club Freiburg - Bundesliga
Fotó: Getty Images
A Bayern München 2–0-ra legyőzte a Freiburgot a német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Ünnepi hangulatban kezdődött a Bayern München első hazai mérkőzése: a kezdőrúgást megelőzően az előző bajnoki idényben 36 találatával gólkirályi címet szerző Harry Kane-nek adták át az ezért a káprázatos teljesítményért járó, ágyút formázó trófeát (hagyományosan a Kicker szaklap díját).

A kezdést követően a bajorok leuralták a mezőnyt, rengeteget volt náluk a labda, míg a breisgauiak nehezen tudtak egy-egy kósza labdaszerzés után megindulni a hazai kapu felé. A vezetés megszerzése azonban váratott magára, végül az első félidő hajrájában Max Rosenfelder kezezése után ismét Harry Kane-t ünnepelhette az Allianz Aréna közönsége, az angol center tizenegyesből a bal alsóba lőtt.

Egy gól után még nem tűnt úgy, hogy a Bayern lezárta a meccset, miközben a Freiburg felbátorodott, a meccs kétharmadának tájékán több veszélyes egyenlítési lehetőség is adódott előtte. Eközben Vincent Kompany becserélte Thomas Müllert, aki ezzel 710. tétmérkőzésén lépett pályára a klub színeiben, megdöntve Sepp Maier 45 évvel ezelőtt felállított csúcsát. A mérkőzés hajrájában a kapu előtt helyezkedő klublegenda álomszerűen ünnepelte meg rekorddöntését: Serge Gnabry jobb oldali felívelése után bolondot csinált Maximilian Eggesteinból, a védekező játékos mellett leheletfinom mozdulattal, jobbal átpöccintette a labdát a bal lábára, majd kapásból a bal felsőbe zúdította 150. bayernes bajnoki gólját.

A rendes játékidő végéhez közeledve a 63. percben beálló Sallai Roland előtt adódott lehetőség a szépítésre, éles szögből leadott lövését azonban Manuel Neuer hárította. Aztán hosszabbításban Joao Palhinha is összehozott kézzel egy tizenegyest, amelyet azonban Lucas Höler a 90+6. percben csúnyán fölé lőtt, így egy kapott gól sem csúfította el a müncheni klubtörténelem egyik nagy pillanatának ünneplését.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Bayern München–Freiburg 2–0 (Kane 38. – 11.-esből, T. Müller 78.)
Heidenheim–Augsburg 4–0 (Wanner 9. – 11-esből, Scienza 30., Beck 69., Breunig 73.)

SZOMBAT
VfB Stuttgart–Mainz 3–3 (Millot 8., Leweling 15., Rieder 88., ill. Amiri 43. – 11-esből, Burkardt 62., Leitsch 90+4.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 3–1 (Ekitiké 24., H. Larsson 33., Marmus 56., ill. Kramaric 54.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 0–0
Kiállítva: N. Schlotterbeck (73., Dortmund)
Bochum–Mönchengladbach 0–2 (Kleindienst 66., Honorat 78.)
Holstein Kiel–Wolfsburg 0–2 (Arnold 27., Bornauw 30.)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 2–3 (Frimpong 38., Grimaldo 45., ill. Kampl 45+7., Openda 57., 80.)