A Mainz ismét remekelt idegenben, háromgólos győzelmet aratott

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.05. 20:33
Jonathan Burkardt duplázott a St. Pauli vendégeként (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Mainz 3–0-ra nyert a St. Pauli vendégeként.

Öt perc alatt előnybe került a Mainz: Phillipp Mwene ívelte fel a labdát, Jonathan Burkardt pedig háttal állva csúsztatott a rosszul kimozduló Nikola Vasilj felett a kapuba. Tíz perccel később újabb rövidzárlat alakult ki a St. Pauli-védelemben, így Nadiem Amiri ugrathatta ki a középen, szabadon meginduló Armindo Siebet, aki ziccerben nem hibázott. A két kapott góltól a hamburgi csapat nem esett össze, több helyzetet is kidolgozott, beszorította kapuja elé a vendégeket, ám nem tudott betalálni.

A folytatásban is ment előre a St. Pauli, amivel kinyílt hátul, ebből pedig gólt kapott. A 62. percben Burkardt ugrott ki a leshatáron, elrobogott a kapuig, majd a jobb alsóba lőtt, ezzel el is döntötte a mérkőzést. A hazaiak a maradék fél órában már hitehagyottan futballoztak, nem jártak közel a szépítéshez, és sorozatban a harmadik meccsükön maradtak gólképtelenek. A Mainz a nyolc pontjából hetet vendégként szedett össze a mostani idényben, és zsinórban a negyedik idegenbeli bajnokiján szerzett három gólt – a sorozat az előző idény végén kezdődött. 0–3

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ
St. Pauli–Mainz 0–3 (Burkardt 5., 62., Sieb 16.)
Korábban
Bayer Leverkusen–Holstein Kiel 2–2 (Boniface 4., J. Hofmann 8., ill. Geschwill 45+5., Arp 69. – 11-esből)
Werder Bremen–Freiburg 0–1 (Doan 75.)
Union Berlin–Borussia Dortmund 2–1 (Vogt 26. – 11-esből, Vertessen 45., ill. Ryerson 62.)
Bochum–Wolfsburg 1–3 (Boadu 72., ill. Tomás 21., Wind 37., 88.)

VASÁRNAP
15.30: Heidenheim–RB Leipzig
17.30: Eintracht Frankfurt–Bayern München (Tv: Match4)
19.30: VfB Stuttgart–Hoffenheim
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Mönchengladbach 2–1 (K. Schlotterbeck 39., Claude-Maurice 65., ill. Kleindienst 72.)