Nyeretlen maradt otthon a Mainz, de a vereséget ezúttal elkerülte

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.25. 22:36
Robin Zentner (jobbra) bravúrjai is kellettek a Mainz pontszerzéséhez (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójának pénteki játéknapján a Mainz 1–1-es döntetlent játszott otthon a Mönchengladbachhal.

A találkozó előtt hazai pályán még nyeretlen Mainz közelebb állt a gólszerzéshez az első félidőben, mint a kaput eltaláló lövésig sem jutó Mönchengladbach, azonban a vezetést nem tudta megszerezni a vendéglátó.

Izgalmasabban alakult a második játékrész, amelynek elején a hazaiak kerültek előnybe. Az 55. percben Nebel adott be jobbról, Stefan Lainer pedig nem tudta eldönteni, melyik lábával rúgja ki a labdát, így végül olyan ügyetlenül nyúlt bele, hogy a labda a saját kapujába pattant. Két percen belül egyenlített a Gladbach, Honorat lőtte be a labdát a jobb oldalról, Tim Kleindienst jól érkezett, és a bal alsóba fejelt. A gyors gólváltás után jó darabig ismét kevés alkalommal forogtak veszélyben a kapuk, de láthatóan a hazaiak számára fontosabb volt a három pont megszerzése.

Az utolsó 10-15 percben be is szorította ellenfelét a Mainz – Leitsch a 81. percben kihagyott egy óriási helyzetet –, ám nyeretlen maradt saját stadionjában. Sőt, még örülhet is, hogy nem kapott ki, mint az előző három hazai fellépésén, mivel a hajrában a vendégek előtt adódtak hatalmas lehetőségek rögzített szituációkból – Zentner bravúrjai azonban egy pontot hoztak a vörös-fehéreknek. 1–1