Aki nem szereti a számok halmazát, az most forduljon el, és úgy olvassa tovább...Aki nem szereti a számok halmazát, az most forduljon el, és úgy olvassa tovább...
Newcastle Utd - Sunderland:
Végeredmény: 1-1 (Bendtner 11-esből, valamint Shola Ameobi) (Videó)
A mérkőzésen lejátszott 97 perc alatt a labdabirtoklási mutató Newcastle Utd fölényt mutat 57%-al. A maradék 43% nem meglepő, de a Sunderland csapatáé volt.
Lövések: Összesen 24-szer próbálkozott a hazai csapat kapuralövéssel, amiből 12 találta el a kaput - a vendégek csak 7 alkalommal próbálkoztak gólszerzéssel, de ebből 6 alkalommal a kaput is el tudták találni, ami nem rossz arány.
Szögletek: Ebben a kimutatásban is fölényes Newcastle dominancia mutatkozik, ugyanis 19 szögletet végeztünk el a meccsen, míg a Fekete Macskák csupán 4-et. Ha azt a régi mondást vesszük, hogy a szöglet fél gól, akkor 9,5-2-re nyertünk volna ez alapján.
Cserék: Mind a 2 csapat kihasználta a rendelkezésre álló 3 csere lehetőségét. A hazaiak cseréi sokkal többet tudtak változtatni a játék képén, így ezt a statisztikát is a hazaiak nyerték.
Szabálytalanságok: Ebben senki nem marad a másik adósa, ugyanis testvériesen megosztották a szabálytalanságokat 14-14.
Lapok: A Newcastle Utd. játékosai 5 sárga lapot kaptak, míg a Fekete Macskák vittek több színt a meccsbe, ugyanis a 90 perc alatt begyűjtött 3 sárga mellé kaptak egy szép pirosat is, valamint a lefújás után Cattermole reklamációért begyűjtött még egy sárgát, és így a két sárgáját a spori becserélte egy szép pirosra. Összességében tehát 2 pirosat kaptak és 4 sárgát. Nem is rossz, hogy 28 szabálytalanságra kiosztott a spori 11 lapot.
Jöjjön a játékosok értékelése:
Tim Krul (7): A kapus nagyszerűen teljesített, bravúrokat is mutatott be. A büntetőt leszámítva, ami kapura ment mindent hárított, labda nem pattant ki róla, labdát nem adott el. Szokásos biztos pont volt a kapuban.
Danny Simpson (6): Simmo sem hibázott nagyokat, de az előre való játéka nagyon impotens volt. Semmit nem tudott hozzátenni a mérkőzés végi rohamokhoz. A meccs közben sem tudott felérni a támadásokhoz, nem voltak jó beadásai. A védő munkát viszont megoldotta, ezért nem kapott 5-öst. Szívesebben láttam volna ezen az oldalon Ryan Taylort és bal oldalon Kádárt.
Fabricio Coloccini (7): A védelem bástyája volt. Nagyobb hibát nem követett el, valamint a mérkőzés végén az ellenfél 16-ánál is feltűnt, próbált gólt szerezni, sajnos a beívelések nem találták meg őt.
Mike Williamson (5): Willo újra hibázott a 16-oson belül, ami 11-est eredményezett. Ebből a 11-esből lőtte a Sunderland az 1. és 1-etlen gólját. Több alkalommal szerencsétlenkedett hátul, de azokból a hibákból nem születtek gólok Krulnak köszönhetően. Az tornázta fel a pontját 5-ösre, hogy a gólt eredményező beívelést ő csúsztatta tovább, és így került Ameobi elé. Megint a mérkőzés legrosszabbja volt, hozza formáját. Hihetetlen, hogy még mindig stabil kezdő. Pardew mester kipróbálhatná Kádárt.
Davide Santon (5): Santon az előző mérkőzéseihez képest magasan alulteljesített. Az előre való játéka nagyon pontatlan volt, valamint óriási lyukat hagyott maga után a védelemben, érthető döntés volt a cseréje. Szívesebben láttam volna inkább a jobb oldalon Simpson helyén, hátha... A hét közepén lejátszott utánpótlás mérkőzésen csak egy félidőt játszott, és ott is csak alibizett. Úgy néz ki, hogy ezek a válogatott meccsek nem jönnek be nekünk.
Ryan Taylor (6): A mérkőzést a jobb középpályán kezdte, de beadásai meg sem közelítették a tőle elvárhatóakat. A szélről elvégezett szabadrúgásai és szögletei sem voltak veszélyesek, pedig, mint írtam 9,5 gólt lőhettünk volna. A mérkőzés végén bal hátvédként is tevékenykedett, ekkorra már a 0-ával egyenértékű volt a vendégek támadójátéka, tehát a támadás segítése volt az elsődleges célja, de sajnos minden labdát át kellett tennie a jobb lábára, ami így nagyon körülményessé tette a támadásokat. Talán jobb oldalról, jobb lábas jobban be tud adni, vagy tévednék Pardew mester? Tehát itt is lehetett volna pótolni a harmatgyenge Simpsont.
Yohan Cabaye (6): Az első félidőben előre nem igazán volt meggyőző a játéka, a másodikban viszont ő szabott valamilyen fazont a mezőnyjátékunknak, mert visszajött labdákért, és megpróbálta leosztani azokat. Lövéseiben nem volt veszély, óriási küzdelmet vívott a Macskák középpályásaival.
Cheick Tioté (6): Tioté is nagyot küzdött az egész meccs folyamán. Nagyon erőszakos volt, aminek eredménye jó pár labdaszerzés, és egy kiharcolt kiállítás lett. Sajnos az ő lövései is elmaradtak a megszokott minőségtől, és inkább a nézőket veszélyeztette. Ennek ellenére a középpályás védekezést Cabaye-al tökéletesen megoldották. Előre viszont megint nem tudtak segíteni. Valamit ki kell találni erre, mert ebben az évben a középső középpálya kevésbé segíteni a támadásokat, mint tavaly, a gólok is hiányoznak ezektől a játékosoktól.
Jonas Gutierrez (6): Sajnos ezen a meccsen is bebizonyosodott, hogy már ő sem a régi. Nem tudja már úgy meghúzni a szélen, hogy lépéselőnyt harcolhasson ki a védőkkel szemben, egyedül erőszakosságának köszönheti, valamint a kinyújtott kezének, hogy nem tudták szerelni őt a védők és így sok beadást tudott végrehajtani. Ennek ellenére nem lógott ki a mezőnyből, küzdeni akarása, a foci iránti alázatossága példaértékű.
Papiss Demba Cissé (4): Cissén látszódott a sérülés. Az első félidőben sem őt, sem társát nem tudták megjátszani a középpályások, szinte elbújtak a védők mögé. Sajnos Cissé a második félidőben sem javult fel, így megérett az ő lecserélése. Nem csak saját hibája volt az, hogy 4-es osztályzatot kapott, hanem a társaié is, akik nem voltak képesek középen jó előre tartó passzot végrehajtani a csatároknak.
Demba Ba (6): Ugyan az igaz Bára is, amit Cissénél leírtam, de Ba az első félidőben egy szöglet után óriási kapufát fejelt, valamint a második félidőben is helyzetekbe tudott kerülni, voltak kapura lövési próbálkozásai. Sajnos ezek mind sikertelenül záródtak, csakúgy, mint a 11-es, amit csúnyán kihagyott.
Hatem Ben Arfa (7): Végre megvillantott tudásából egy kicsit ezen a mérkőzésen. Több alkalommal került helyzetbe, amiből simán gólt is lőhetett volna. Több kötényt osztott ki a mérkőzésen, mint Mike Dean sárgát, pedig abból is volt 9. Sajnos amikor középre keveredett, akkor annyira rácsavarodott a labdára, hogy nem vette észre a társakat, nem passzolt és ezzel nagyon sok helyzetet puskázott el. Még így is ő volt a meccs legjobbja, csak ő nyújtott kimagaslót a mezőnyben. Sajnos a Pardew féle 4-4-2-es felállásban HBA igazi posztján nem tud játszani, ezért számít csak csereként a játékosra a menedzserünk, pedig az egyik, ha nem a legmagasabban kvalifikált játékosunkról van szó.
Shola Ameobi (7): A legrutinosabb Tyne-Wear derbi résztvevőként óriási munkát végzett és a pályán töltött néhány perc alatt összehozott egy 11-est, valamint lőtt 1 gólt. Igaz a büntetőt a hátvéd követte el, hiszen neki csak át kellett esni az elé befekvő hátvéden, valamint a gólt is eléggé szerencsétlenül értékesítette, de a 7-est megérdemli, a gólt meg tökmindegy hogyan szerezzük, csak bent legyen és a bíró megadja.
Peter Lovenkrands (5): Sajnos Peter már nagyon későn jött be a pályára, és hiába kellett nekünk gólt szerezni, nem csatár posztra küldte be őt a menedzser, hanem bal középpályára. Ami furcsa volt számomra, hogy Gutierrez lett visszaküldve bal hátvédnek, bár azzal magyarázható a dolog, hogy mind Williamson, mind Coloccini az ellenfél 16-án belül próbált gólt szerezni. Peternek maradandót nem sikerült összehozni a pályán, de ideje sem túl sok volt erre.
Alan Pardew (6): Azért kapott 6-ost a mesterünk, mert megint azzal az unalmas, biztonságra törekvő 4-4-2-vel álltunk fel, amivel az első félidőben csak egy kapufáig jutottunk, azt sem mezőnyben kidolgozott helyzetből, hanem szögletből. Belső középpályásaink nem mertek kockázatot vállalni, és ennek az előre játékunk látta kárát. A cserék végülis jól sültek el, de forgathatta volna a csapatunkat hatékonyabban is. Többek között nem értem Simpson miért maradt fent és miért ment bal hátvédnek az erősen jobblábas Taylor. Azt sem értem, hogy Gutierrez, aki távoli lövéssel óriási gólt rúgott az előző fordulóban, hogyan kerülhetett vissza bal hátvédnek. Az is furcsa, hogy Lovenkrands, aki inkább csatár, mint bal középpályás, miért nem csatár minőségében lett pályára küldve, egy gólos hátránynál. Azt is előnyére írom, hogy a megítélt Newcastle 11-esnél úgy a képébe mászott Martin O'Neillnek, hogy szép volt nézni.
Én annak örülnék, ha végre áttérnénk egy 4-2-3-1-es taktikára, ahol meg lenne Hatem Ben Arfa posztja. Az egyetlen csatár posztért lenne küzdelem a csapatban, valamint ha az egyiknek nem megy, akkor is minőségi csatárt tudnánk a pályára küldeni. Bal támadó középpályán Gutierrez lenne az első számú játékos, de ott bevethető Marveaux, Lovenkrands, Demba Ba is, valamint Obertan is szükség esetén. Jobb támadó középpályán Gutierrez, Obertan, Ryan Taylor esetleg Hatem Ben Arfa, ha Demba Ba megy árnyék éknek. A két védekező középpályás érteleszerűen Cabaye és Tioté lenne, akik ebben a szerepkörben nagyon jól teljesítenek és le lehetne venni a vállukról a szervező szerepet, amiben annyira nem villognak mostanában. A védelem egyértelműen nem változna a 4-4-2-es felálláshoz képest, de Williamsont tényleg le kellene cserélni valakire. Szerintem ez a 4-2-3-1-es taktika sokkal jobban fekszik a keretben lévő játékosoknak, valamint a játékrendszere is eredményesebb lehet támadások építésénél. A gólokat így sem a mezőnyfölényes helyzetekből kapjuk, hanem egyéni hibákból, amiket nem lehet elkerülni bármilyen taktikát használ a csapat, de mindig az győz, aki a több gólt rúgja.
Ruzsinho Da Costa