Írd alá, hogy az FA változtasson! - Petíció

Vágólapra másolva!
2013.03.21. 14:03
Címkék
Anthony Knowles Newcastle United szurkoló, aki Carmlington-ban él az Egyesült Királyságban. Mint olyan sokan, ő is megdöbbenve vette tudomásul...

Anthony Knowles Newcastle United szurkoló, aki Carmlington-ban él az Egyesült Királyságban. Mint olyan sokan, ő is megdöbbenve vette tudomásul, hogy az Angol Labdarúgó Szövetség (Football Association - FA) semmilyen szankcióval nem büntette Callum McManamam szabálytalanságát, amivel kis híján ketté törte a 20 éves Massadio Haidara pályafutását. Az NSO-n is megjelent indoklás tulajdonképpen arra irányult, hogy a játékvezetői team egyik tagja részben látta az ütközést, és mivel akkor és ott nem ítéltek szabálytalanságot, egy tavalyi egyezmény értemében utólag nem vizsgálják, és bírálják felül az esetet. Magyarul, ha lapot nem is adott volna Mark Halsey, de fúj egy sima szabadot, akkor a szövetség "csak" súlyosbítaná most a döntést, és eltilthatná McManamam-et. Viszont mivel hivatalosan nem volt szabálytalanság, nincs mit vizsgálni. Pont mint anno a Ben Arfa - De Jong eset kapcsán...Anthony Knowles Newcastle United szurkoló, aki Carmlington-ban él az Egyesült Királyságban. Mint olyan sokan, ő is megdöbbenve vette tudomásul, hogy az Angol Labdarúgó Szövetség (Football Association - FA) semmilyen szankcióval nem büntette Callum McManamam szabálytalanságát, amivel kis híján ketté törte a 20 éves Massadio Haidara pályafutását. Az NSO-n is megjelent indoklás tulajdonképpen arra irányult, hogy a játékvezetői team egyik tagja részben látta az ütközést, és mivel akkor és ott nem ítéltek szabálytalanságot, egy tavalyi egyezmény értemében utólag nem vizsgálják, és bírálják felül az esetet. Magyarul, ha lapot nem is adott volna Mark Halsey, de fúj egy sima szabadot, akkor a szövetség "csak" súlyosbítaná most a döntést, és eltilthatná McManamam-et. Viszont mivel hivatalosan nem volt szabálytalanság, nincs mit vizsgálni. Pont mint anno a Ben Arfa - De Jong eset kapcsán...

Nos mister Knowles úgy döntött, hogy a Newcastle United vezetésének - sajnos az ürülékkel való ökölvívás eredményességével egyenértékű - hivatalos panasza mellett ő maga is élni kíván állampolgári jogaival, és petíciót nyújt be az FA-nek, hogy változtassák meg az utólagos felülbírálással kapcsolatban kialakított álláspontjukat. Nem vagyok igazán otthon a brit jogrendszerben, de az 5.000 aláírásra váró petíciót már közel 1.400-an "szignálták" tehát lehet, hogy tényleg van valami értelme.

A név és az e-mail cím megadásával itt lehet csatlakozni a kezdeményezéshez, a petíció elektronikus aláírásával.

Érthetetlen egyébként az egész helyzet, főleg annak tükrében, hogy Mark Halsey bíró a szünetben elismerte a hibát, és elnézést kért Alan Pardew-tól. Nem számít. Nem számít, mert valaki (feltehetően az első Premier League szezonos partjelző) a jegyzőkönyv szerint látta az esetet, és mégsem jelezte hivatalosan a bíró felé. Illetve ha jelezte is, az felülbírálta, így ott és akkor nem ítéltek szabálytalanságot.

Játékvezetői ismeretekkel rendelkező olvasóinktól kérdezném, hogy nem él már az a szabály, hogy amikor valami miatt áll a játék, akkor a bíró az újra indításig változtathat a döntésén???

Jelen esetben tehát Halsey nem fújt semmit, de ápolás miatt szinte azonnal megállt a játék ő odakocogott, és látta a vérző, szétrúgott térdű Haidara-t. Nem mutathatta volna fel a Wigan támadójának akkor a piros, vagy legalább a sárga lapot? Mert még egyszer leírom, az én értelmezésem szerint, ha ezek közül valamelyiket megteszi, vagy legalább Newcastle szabadrúgást ítél, azzal hivatalosan elismerte volna a szabálytalanságot és lehetne foglalkozni az üggyel.

Viszont úgy fest a partjelző nem volt határozott, Halsey sem, az FA pedig nem akar oda piszkítani, ahol eszik. Ott játékvezetői labdával folytatódott a küzdelem, a fegyelmi bizottság pedig mossa kezeit.

Nevetséges, amit Angiában bíráskodás címén művelnek, és a fegyelmi bizottság ugyanolyan szánalmas, mert teret enged ezeknek az elhibázott döntéseknek. Sokat papolnak a rasszizmus elleni harcról, és ha két játékos között ilyen irányú feszültség van, akkor még arról is fotók és videók kerülnek fel az internetre, hogy vajon kezet fogtak-e egymással a következő találkozásukkor. Azonnal a sportszerűségről, vagy inkább annak hiányáról lesz szó.

Valamivel több, mint három éve, 2010 februárjában a válogatott keretbe éppen meghívást kapott Stoke védő, Ryan Shawcross (balra) egy brutális belépője során kettős lábtörést okozott az Arsenal fiatal középpályásának Aaron Ramsey-nek.

Walton bíró azonnal fújt, majd miután meglátta a természetellenesen álló lábat a piros lapot is felmutatta. Shawcross pedig amikor szembesült a tettével szabályosan elsírta magát, és elég rossz állapotban, könnyek között hagyta el a játékteret (nyilván nem annyira rossz állapotban, mint Ramsey).

Ehhez képest McManamam simán továbbfutott, majd amikor kiderült, hogy komoly sérülést okozott, még ő hepciáskodott a számonkérőkkel. Itt hol van az annyira hangoztatott sportszerűség? Még ha azt nem is vártam volna el, hogy azonnal cserét kér - mondjuk Martinez-től elvártam volna, hogy lecseréli, amit csak az 58. percben lépett meg - de az a minimum, hogy meghúzza magát.

Természetesen ha most elmarasztalnák a bírót, a segítőit és a Wigan játékost, attól nem gyógyulna meg gyorsabban Haidara térde. Természetesen nem kapna pontokat a Newcastle, mert a meccs végkimenetelét nem változtatnák meg, hiába kellett volna 60 percet emberelőnyben játszani, hogy a szabálytalan, kezezés utáni győztes góljukról ne is beszéljünk.

Viszont a jövőre nézve mindenkinek jobb lenne, ha az FA változtatna.

Hajrá Newcastle!

Mark29

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik