1. (az előző héten: 2.) Denver Broncos (2–0)
Nyert az AFC West rangadóján a döntős Broncos, Peyton Manning három touchdownpasszt osztott ki és nagyon meggyőzően játszott a Chiefs ellen, ennek ellenére van miért aggódnia John Fox vezetőedzőnek: a Denver ismét pengeélen táncolt, majd miután teljesen átaludta a második játékrészt, majdnem elbukta a mérkőzést. A Super Bowl „visszavágóján" nem teheti meg a Broncos, hogy nagyvonalúan visszaessen a második játékrészre, különben Russell Wilson keményen büntet.
2. (4.) Philadelphia Eagles (2–0)
Izgalmas hétfő esti rangadót hozott a második forduló, amely nehezen kiküzdött Eagles-diadallal ért véget. Az Indianapolis 20–6-ra elhúzott, a vendég együttes csak ekkor kezdett észhez térni, majd 30–27-es sikert aratott. A Jax után ismét nagy hátrányt faragott le, ami nagy fegyvertény a Philadelphiának. Nick Foles lényegesen jobb volt, mint az első héten, de van még hová javulni. A harmadik játéknapon NFC East-rangadó, a Washington látogat Philadelphiába.
3. (5.) Cincinnati Bengals (2–0)
2–0-val kezdte a Bengals az idényt, ez nagy fegyvertény! Andy Dalton egyre magabiztosabban dobál, habár A.J. Green lábujjsérülése miatt gondban lehet, a sztárelkapó játéka kérdéses a Titans ellen. Nagy hangsúlyt kap a helyettes Mohamed Sanu, a futó Giovani Bernard, valamint a Bengals védőegysége, amely vasárnap fantasztikusan helytállt a Falcons ellen.
4. (7.) Carolina Panthers (2–0)
Ron Rivera a sok távozó ellenére is hihetetlen erős védelmet rakott össze. A sztárvédőt, a passzsiettető Greg Hardyt pályán kívüli okok miatt nem nevezték a Detroit ellen, de az egység így is leradírozta a pályáról Calvin Johnsonékat. Ez Cam Newtonnak elegendő volt ahhoz, hogy 281 passzolt yardjával és TD-jével esélyt se hagyjon a vendég Oroszlánoknak. Következhet a Steelers, elnézve a csapatok közötti különbséget, Newtonék vasárnap a harmadik győzelmüket ünnepelhetik...
5. (16.) San Diego Chargers (1–1)
Remek volt a vasárnapi 30–21-es győzelem a Seahawks ellen! A regnáló bajnokot mindig nagy szó elverni, de egy ennyire jó formában lévő Seattle-nél ez különösen nagy fegyvertény! Philip Rivers parádésan passzolt, 284 yardja mellett három touchdownpasszt is kiosztott, mind a három pontszerzés a „nagy öreg" Antonio Gates nevéhez fűződik, aki élete egyik legjobb meccsét hozta. Bár a Chargers elvesztette a kezdő futóját, szerintünk ez nem veti vissza az együttest.
6. (1.) Seattle Seahawks (1–1)
30 pontot engedett a védelem, ezek után nem meglepő, hogy San Diegóban kikapott a bajnok Seahawks. Russell Wilson ismét jó volt, de Pete Carrollék a futójátékot érthetetlenül mellőzték. Egy rossz napot ki lehet fogni, főleg az idény elején. Ez a Seattle-nek sikerült is, most viszont következik a Super Bowl-visszavágó a Broncos ellen!
7. (8.) Green Bay Packers (1–1)
Nehéz kezdés után, 21–3-ról végül simán fordítani tudott a Green Bay a Jets ellen. Aaron Rodgers beindult a második félidőre, miközben kedvenc célpontja, Jordy Nelson 209 (!) elkapott yarddal tűnt ki az irányító „legfőbb bizalmasai" közül. Vasárnap jön a Packers–Lions csoportmeccs, ahol hatalmas tűzijáték várható!
8. (13.) Arizona Cardinals (2–0)
Carson Palmer nélkül is képes nyerni az Arizona! A helyettese, Drew Stanton igazából semmit sem tett hozzá a sikerhez, de a defense annyira jó formában kezdte az idényt, hogy a Giants sem volt képes 14 pontnál többre. Amikor nagyon kellett, a speciális egység is megvillant, és végül Ted Ginn Jr. 71 yardos, punt utáni visszahordásának hála, hibátlan mérleggel fogadja a rivális 49erst a Cardinals.
9. (20.) Buffalo Bills (2–0)
Hatalmas meglepetésre 2–0-val kezdte a szezont a Buffalo, ez hatalmas szó a lesajnált csapattól! Az irányító E.J. Manuel nem játszott kiemelkedően, a passzpontossággal továbbra is gondjai vannak, ennek ellenére nagy hibái nincsenek. Remek fegyverre lelt a májusi draft első buffalói kiválasztottjával, az elkapó Sammy Watkinsszal, aki nyolc elkapásból 117 yardot és egy touchdownt jegyzett, ezzel bizonyítva, hogy fényes karrier vár rá a profik között. San Diegóban minden bizonnyal nehezebb lesz a Bölényeknek!
10. (11.) New England Patriots (1–1)
Javítani tudott a Patriots az első heti blama után! A Minnesota ellen lényegesen jobb volt a támadófal, mint az első héten, a védelem pedig elképesztőt nyújtott! Hatszor vitték földre Matt Casselt, mellette négy labdáját is lehalászta az ellenfél védelme, a sok hibát meg rögtön megbüntette a Pats, így Tom Bradynek a második játékrészben már nem is volt feladata... Elnézve az Oaklandet, a harmadik hét is papírforma...
11. (3.) San Francisco 49ers (1–1)
Kínos kudarc otthon a Chicagótól, amely megmutatta, hogy nem szabad ráülni az előnyre. Hiába húzott el 17–0-ra a San Francisco, végül a sok hiba volt a döntő faktor, abból Colin Kaepernicknek négy is akadt, amit már nem bírt el a 49ers védelme. A következő megálló Arizona, a rivális Cardinals otthona. A mérkőzés kétesélyes.
12. (6.) Detroit Lions (1–1)
A bivalyerős első heti teljesítménye után visszaesett az Oroszlánok támadógépezete, ennek eredményeképp simán ki is kaptak Carolinában. Calvin Johnson ezúttal „csak" 83 elkapott yardig jutott, miután a fontos pillanatokban megfelelően hatástalanították a hazai védők. Vasárnap Detroit–Green Bay csoportmeccs a Lambeau Fielden! Nehéz lesz az Aaron Rodgers, Jordy Nelson duót hatástalanítani, de nem lehetetlen feladat. Mi azért a Green Bayre tippelünk...
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
13. (21.) Chicago Bears (1–1)
Az első heti botlás után javított a Bears, Jay Cutlerék nagyon erős 49erst vertek meg! Nehéz volt, 17–0-s hátrányból kellett felállni, Alshon Jeffery és Brandon Marshall egyaránt sérülten lépett pályára, de utóbbi még így is 3 labdát húzott le a San Francisco végzónájában. Vasárnap irány New York, a Jets-t papíron mindenképpen verni kéne.
14. (9.) Miami Dolphins (1–1)
Az első heti, Pats elleni meglepetés győzelem után leszerepelt a Dolphins, a rivális Buffalo túl nagy falatnak bizonyult Ryan Tannehillék számára. A támadófal nem tudott mit kezdeni a Bills védelmével, Tannehillt négyszer is földre vitték (sack), de ezen kívül is végig a nyomában voltak védők. Aggasztó hír, hogy az előző héten 134 futott yardig jutó Knowshon Moreno már a meccs elején könyöksérülést szenvedett, az előzetes hírek szerint legalább 4-8 hétig harcképtelen lesz. Otthon jön a Kansas City, papíron talán a Dolphins felé billen a mérleg, miután a KC fontos játékosai sérültek.
15. (10.) Atlanta Falcons (1–1)
Az első heti parádézás után visszaesett Matt Ryan, Cincinnatiban háromszor is eladta a labdát, amit nem bírt el az előző héten még meglepetést okozó Falcons. Mike Smith csapatának támadásban ezúttal semmi sem jött össze, a futójáték akadozott, a passzokat pedig nagyon jól megfogta a Bengals. Gyorsan túl kell lépni a kudarcon, az eddig nyeretlen Tampa Bay ellen kötelező lesz nyerni.
16. (18.) Houston Texans (2–0)
Újabb Texans-siker, ezzel már 2–0-s mérleggel áll Bill O'Brien gárdája és vezeti az AFC Déli csoportját. Az igazság kedvéért nem árt megemlíteni, hogy két gyenge csapattal kezdett a Houston, ez nagyban megkönnyítette a remek rajtot. A következő körben a Giants lesz az ellenfél. Eli Manningék rosszul kezdték az idényt, ennek megfelelően nem lepődnénk meg, ha a Texans 3–0-val indítana.
17. (14.) Indianapolis Colts (0–2)
Továbbra sem tud nyerni a Colts, a 0–2-es kezdés után nagyon nehéz feladat vár a Csikókra, hogy bejussanak a rájátszásba. Pep Hamilton húzott egy váratlant, és az Eagles ellen elővette a látszólag nem létező futójátékot a Coltsnál, azonban a 169 megtett yard és Andrew Luck három TD passza sem volt elég ahhoz, hogy végül megszerezzék a győzelmet. Sok buta hiba, kétes bírói ítéletek – fájó vereség egy olyan összecsapáson, amit szinte végig az Indianapolis dominált. Vasárnap a Jacksonville otthonában muszáj lesz nyerni!
18. (12.) New Orleans Saints (0–2)
Nem tud nyerni a Saints, ami elég kínos, miután a Falcons után egy újabb esélytelenebbnek vélt csapattól, a Brownstól szenvedett vereséget. Fejben valami nincs rendben a Szenteknél, két forduló után a New Orleans védőegysége a második legtöbb pontot kapta a ligában. Hiába hasít a támadószekció, ez kevés lesz... Mihamarabb, akár a Minnesota ellen javítani kell a csapatrészen, különben pár héten belül elmehet a rájátszás!
19. (24.) Dallas Cowboys (1–1)
Javított a Dallas az első heti botlás után, a Tennesse-t könnyedén, 26–10-re megverte Tony Romo irányításával. Habár korai lenne elkiabálni, eddig úgy néz ki, hogy Jerry Jones nagyot fogott a Baltimore-ból cserélt linebackerrel, Rolando McClainnel! A 25 éves védőjátékos 7 szerelés mellett egy sacket és egy labdaszerzést is jegyzett, ezzel nálunk ő az egység hőse! A másik oldalon a futó DeMarco Murray 167 yarddal és egy touchdownnal vétette magát észre. St. Louisban folytatni kell a jó sorozatot!
20. (25.) Baltimore Ravens (1–1)
Péntek hajnalban csak egy csapat volt a pályán a Steelers–Ravens csoportrangadón, az pedig a Ravens volt, könnyed, 26–6-os sikert aratott. Joe Flacco 166 passzolt yardja is bőven elegendő volt, két kiosztott TD-jére nem tudott válaszolni a Pittsburgh. A következő körben ismét csoportriválissal találkozik a Baltimore, méghozzá a Cleveland Brownsszal. Mindkét gárda kétarcú, így kétesélyes összecsapás lesz.
21. (15.) Pittsburgh Steelers (1–1)
A csütörtök esti rangadón zakózott a Steelers. Ben Roethlisberger nem játszott rosszul, ennek ellenére a Steelers támadósora teljesen fogalmatlannak bizonyult a Ravens védőivel szemben. A másik oldalon a futás megállításában kell javulni, illetve a sok fölösleges büntetés megszüntetése lesz nagyon fontos feladat. A harmadik héten Carolinába látogatnak Mike Tomlinék. Rendkívül nehéz feladat lesz Roethlisberger számára áttörni a Párducok védelmét, de ez az egyetlen esély a győzelemre.
22. (19.) New York Jets (1–1)
21–3-ról leadni a meccset nagy blama, a Jets a jó kezdés után ezt vitte véghez. Egy félidő után befulladt a támadógépezet, majd nem sokkal utána a védelem is csődöt mondott: az Aaron Rodgers, Jordy Nelson páros ellen nem volt keresnivalója a Jets hátsó alakzatának. Ez rossz ómen ez a chicagói összecsapásra, mivel vasárnap az Alshon Jeffery, Brandon Marshall duót kellene hatástalanítani...
23. (17.) Minnesota Vikings (1–1)
Csúnya, 33–7-es pofonba szaladt bele a Vikings, Matt Cassel négyszer is eladta a labdát, a hibáit pedig rögtön megbüntette a Patriots. Ennyit senki ellen sem lehet hibázni, a vezetőedző Mike Zimmer viszont egyelőre nem cseréli le a veterán irányítót. Nem sokáig visszakozhat, a minnesotai stadion vasárnap már zengett az újonc Teddy Bridgewater nevétől. Nehéz lesz a folytatás, mind Cassel, mind a Vikings számára, elsőként a New Orleans ellen kell valamit mutatni!
24. (28.) St. Louis Rams (1–1)
Kínkeserves győzelem a zsákban, ettől függetlenül nem lehet maradéktalanul boldog Jeff Fisher vezetőedző. Habár a fiatal elkapó, Brian Quick személyében látszólag új, első számú célpontot talált a Rams, összességében így is nehéz Austin Davis feladata. Nem kap elegendő segítséget sem az elkapóitól, sem a futóitól, ennek megfelelően akadozik a pontszerzés is. A védelemnek sem könnyű, sorra esnek ki a meghatározó játékosok.
25. (29.) Washington Redskins (1–1)
Hatalmas pofont osztott ki a fővárosi Redskins a második fordulóban, 41–10-re verte a Jaguarst. Ez az eredmény azért is pikáns, mert Robert Griffin III rögtön az összecsapás elején bokasérülést szenvedett. A helyére a cseréje, Kirk Cousins állt be, s remekül pótolta a kieső quarterbacket. Eddig is hangos volt a média a két irányító közötti párharcról, sok helyen azt is megszellőztették, hogy Cousins sokkal jobb, mint a franchise „megmentőjének" vélt Griffin. Ezek után könnyen lehet, hogy eldőlt a csata a két játékos között...
26. (31.) Cleveland Browns (1–1)
Nagy halat sikerült kifognia a Clevelandnek! A Drew Brees vezette New Orleans legyőzése hatalmas fegyvertény, főleg, hogy Brian Hoyer két fontos célpontja is hiányzott az eltiltott Josh Gordon és a sérült Jordan Cameron személyében. A 28 éves irányító ennek ellenére megbízhatóan dobált, az utolsó pillanatokban pedig villanni is tudott, így a Browns végül az utolsó másodpercekben, Billy Cundiff 29 yardos mezőnygóljával nyert. Jöhet az AFC North-rangadó a Baltimore ellen!
27. (22.) Tennessee Titans (1–1)
Hiába a remek kezdés, a második játékhétre visszaesett a Tennessee. Sokszor úgy tűnik, mint ha nem lenne vezére a társaságnak, miután Jake Locker (látszólag) nem képes felvenni ezt a szerepet. A defense-ben is sok a hiányosság, nem elég, hogy cornerback hiánnyal küszködik a klub, most még az első számú Jason McCourthy is megsérült, ha pedig a sérülése komoly, akkor nagy bajban lesz a Titans Cincinnatiben.
28. (23.) Kansas City Chiefs (0–2)
Tovább folytatódik a Kansas City vesszőfutása, ezúttal Jamaal Charles és Eric Berry dőlt ki a kulcsjátékosok közül, a további szereplésük pedig egyelőre még kérdéses. Így viszont elképesztő nehéz lesz a folytatás még annak ellenére is, hogy Denverben majdnem visszajött a meccsbe a Chiefs. Hiába jött bírói segítség az utolsó pillanatokban, így sem sikerült az egyenlítés, a vége pedig 24–17-es kudarc. Miamiban újabb nehéz akadály vár a Főnökökre.
29. (26.) Tampa Bay Buccaneers (0–2)
Kínszenvedés, amit a Tampa Baytől láttunk az első hetekben, a mutatott forma nem kecsegtet sok jóval Lovie Smith számára, mivel az egyik nagy probléma egyelőre ő maga és a játékfelfogása. Érthetetlen játékhívások, túlságosan konzervatív hozzáállás, a gyenge Josh McCown erőltetése. Ezek mind olyan tényezők, amelyek egyelőre megakadályozzák a Buccaneerst abban, hogy sikeres legyen.
30. (27.) Jacksonville Jaguars (0–2)
Esélyük sem volt a Jaguároknak Washingtonban, Chad Hennet tízszer (!) sackelték a Redskins védői, ami megengedhetetlen a támadófaltól! Henne ettől függetlenül sem volt jó, az újabb kudarc után pedig lassan Gus Bradley is hajlik arra, hogy bevesse az idei drafton 1/3-ra kiválasztott irányítót, Blake Bortlest. Még nem tudni, hogy a harmadik héten ki kezd a Colts ellen, mi egyelőre még Hennere tippelünk, de közel a váltás.
31. (30.) New York Giants (0–2)
Folytatódik Eli Manning rossz formája, kétszer ismét eladta a labdát a Giants quarterbackje! Hiába vannak fellángolásai a támadóegységnek, ez egyelőre nagyon kevés... A védelemre nem mondhatjuk, hogy rossz, de meccset nem nyerhet egyedül. Tom Coughlinnak kezdenie kell valamit a csapatával, mert így az Óriásoknak még a Texans ellen sem lesz esélyük!
32. (32.) Oakland Raiders (0–2)
Az újonc quarterback, Derek Carr továbbra sem igazán meggyőző, de kár lenne őt egyedüliként gyenge láncszemnek beállítani, miután rettentő rossz a csapat. A védelem átjáróház, a támadók sokat hibáznak és hatástalanok, az edzői stáb pedig semmit sem tesz hozzá sokat a játékhoz. A következő a New England, elnézve a két gárda közötti különbséget, biztos a 0–3-as kezdés!
A 2. FORDULÓ LEGJEI | |||
A legtöbb passzolt yard: | Aaron Rodgers (Green Bay) | –NY Jets | 346 |
A legtöbb futott yard: | DeMarco Murray (Dallas) | –Tennessee | 167 |
A legtöbb elkapott yard: | Jordy Nelson (Green Bay) | –NY Jets | 209 |
A KATEGÓRIÁK PILLANATNYI LEGJOBBJAI | ||
A legtöbb passzolt yard: | 679 | Matt Ryan (Atlanta) |
A legtöbb futott yard: | 285 | DeMarco Murray (Dallas) |
A legtöbb elkapott yard: | 292 | Jordy Nelson (Green Bay) |
A legtöbb szerelés: | 29 | Paul Worrilow (Atlanta) |
A legtöbb sack: | 4 | Ryan Kerrigan (Washington) |
A legtöbb interception: | 2 | öten |
2. FORDULÓ | |||
2014. 09. 12. | 2.25 | Baltimore Ravens–Pittsburgh Steelers | 26–6 |
2014. 09. 14. | 19.00 | Buffalo Bills–Miami Dolphins | 29–10 |
2014. 09. 14. | 19.00 | Cincinnati Bengals–Atlanta Falcons | 24–10 |
2014. 09. 14. | 19.00 | Cleveland Browns–New Orleans Saints | 26–24 |
2014. 09. 14. | 19.00 | Tennessee Titans–Dallas Cowboys | 10–26 |
2014. 09. 14. | 19.00 | Minnesota Vikings–New England Patriots | 7–30 |
2014. 09. 14. | 19.00 | New York Giants–Arizona Cardinals | 14–25 |
2014. 09. 14. | 19.00 | Washington Redskins–Jacksonville Jaguars | 41–10 |
2014. 09. 14. | 19.00 | Carolina Panthers–Detroit Lions | 24–7 |
2014. 09. 14. | 22.05 | San Diego Chargers–Seattle Seahawks | 30–21 |
2014. 09. 14. | 22.05 | Tampa Bay Buccaneers–St. Louis Rams | 17–19 |
2014. 09. 14. | 22.25 | Denver Broncos–Kansas City Chiefs | 24–17 |
2014. 09. 14. | 22.25 | Green Bay Packers–New York Jets | 31–24 |
2014. 09. 14. | 22.25 | Oakland Raiders–Houston Texans | 30–14 |
2014. 09. 15. | 2.30 | San Francisco 49ers–Chicago Bears | 20–28 |
2014. 09. 16. | 2.30 | Indianapolis Colts–Philadelphia Eagles | 27–30 |
3. FORDULÓ | |||
2014. 09. 19. | 2.25 | Atlanta Falcons–Tampa Bay Buccaneers | |
2014. 09. 21. | 19.00 | Buffalo Bills–San Diego Chargers | |
2014. 09. 21. | 19.00 | Cincinnati Bengals–Tennessee Titans | |
2014. 09. 21. | 19.00 | Cleveland Browns–Baltimore Ravens | |
2014. 09. 21. | 19.00 | Detroit Lions–Green Bay Packers | |
2014. 09. 21. | 19.00 | St. Louis Rams–Dallas Cowboys | |
2014. 09. 21. | 19.00 | New England Patriots–Oakland Raiders | |
2014. 09. 21. | 19.00 | New Orleans Saints–Minnesota Vikings | |
2014. 09. 21. | 19.00 | New York Giants–Houston Texans | |
2014. 09. 21. | 19.00 | Philadelphia Eagles–Washington Redskins | |
2014. 09. 21. | 19.00 | Jacksonville Jaguars–Indianapolis Colts | |
2014. 09. 21. | 22.05 | Arizona Cardinals–San Francisco 49ers | |
2014. 09. 21. | 22.25 | Miami Dolphins–Kansas City Chiefs | |
2014. 09. 21. | 22.25 | Seattle Seahawks–Denver Broncos | |
2014. 09. 22. | 2.30 | Carolina Panthers–Pittsburgh Steelers | |
2014. 09. 23. | 2.30 | New York Jets–Chicago Bears |