Azt már a mérkőzés előtt lehetett sejteni, hogy a Khan–Álvarez csata mindkét öklöző pályafutása szempontjából vízválasztó lehet. A brit egy győzelemmel a három veresége ellenére újra világbajnok lehetett volna, és a mexikói skalpjával a súlycsoportoktól független ranglisták legjobbjai közé is bekerülhetett volna. Álvarez pedig a Floyd Mayweather elleni, 2013 szeptemberi veresége után felépített négymeccses veretlenségi sorozatát tette kockára, na meg azt, hogy a Mayweathert és Pacquiaót követő éra legnagyobbjai között jegyezzék továbbra is.
A meccset a beszámolók szerint Khan kezdte jobban. A korábbi vereségei alkalmával többször is padlózó brit a rá jellemző gyors kombinációkkal kezdte a meccset, amikkel láthatóan megzavarta Álvarezt. A mexikói az első három menetben kissé tanácstalan volt, nem találta a megfelelő ütőtávot.
A negyedik felvonástól aztán kiegyenlítettebbé vált az összecsapás. Álvarez a testre mért ütéseivel elkezdte fárasztani Khant, aki egyre inkább lelassult, így pedig könnyű célponttá vált. A hatodik menetben ismét bebizonyosodott, hogy Khan nem a védekezés mestere, és hogy az álla nem éppen ütésálló.
Igaz, Álvarez akkora jobbegyenest vert be neki – miután Khan leengedte a bal kezét és teljesen fedezetlenül hagyta a fejét –, amitől talán még egy ló is kifeküdt volna. Szegény brit a padlón feküdve egy ideig mozdulni sem tudott.
A 25 éves mexikói ezzel a K.O.-val megerősítette a helyét a súlycsoportoktól független listák élmezőnyében (a Boxrecnél már vezetett, a The Ring magazinnál 7.), a 29 éves Khannak pedig a harmadik K.O.-, illetve T.K.O.-, összeségében pedig a negyedik veresége után lassan el kell gondolkodnia azon, érdemes-e ezt a sportágat tovább erőltetnie...
PROFI ÖKÖLVÍVÁS
CÍMMÉRKŐZÉS A WBC KÖZÉPSÚLYÚ VILÁGBAJNOKI ÖVÉÉRT, LAS VEGAS
Saúl Álvarez (mexikói)–Amir Khan (brit) K.O., 6. menet