Az Inter és a Milan is simán nyert

2005.12.18. 17:16
Sima győzelmet aratott az élcsapatok közül az AC Milan és az Internazionale is az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.
Alberto Gilardino a levegőben

Az Inter három perc elteltével szerzett vezetést a Reggina otthonában a kolumbiai Iván Córdoba révén, majd negyedóra múltán a nigériai Obafemi Martins meg is duplázta az előnyt. A brazil Adriano még az első félidő vége előtt ráadásul ismét betalált, így a második játékrész már csak formalitás maradt, a milánóiak nyolc ponttal lemaradva az éllovas Juventustól a második helyen állnak.

A Milannak egy fokkal azért nehezebb dolga volt a Messina ellen: a 23. percben még egy vitatható tizenegyest kellett belőnie Andrij Sevcsenkónak, ráadásul a szicíliaiak is vezettek egy-két veszélyes akciót, de a szünet után előbb az ukrán csatár duplázott, majd a végjátékban Andrea Pirlo és Alberto Gilardino is betalált, így nem férhetett kétség a piros-feketék sikeréhez.

A Milan győzelmével fel is lépett a dobogóra, miután a Fiorentina némi meglepetésre csak egy ponttal távozott az Empoli otthonából.

Folytatta viszont menetelését a Livorno, amely a Palermo otthonából hozta el a három pontot, és továbbra is csak két egységgel lemaradva üldözi a "nagyokat". A Chievo is ellépett a középmezőnytől egy kicsit, miután 2-0 arányban legyőzte az 50. perctől emberhátrányban focizó Udinesét.

A Parma Simplicio 90. percben szerzett találatának köszönheti, hogy nem utolsóként zárja a fordulót, így ugyanis sikerült döntetlennel távoznia a Siena otthonából. A Cagliari tizenkét nyeretlenül megvívott forduló után az utolsó négy körben már a második győzelmét aratta, így kimenekült a kiesőzónából.