Rocchi újra megtanította nyerni a Laziót

2011.12.05. 22:47
Tommaso Rocchi (jobbra) kétszer talált be a kapuba (Fotó: Reuters)
Az elmúlt két játéknapon nem nyerő Lazio 3–0-ra legyőzte a Novarát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

Két gyengébbre sikeredett fordulót követően – egy pont, nulla gól két fontos meccsen (Juventus, Napoli) – a Lazio gyorsan döntésre vitte a dolgot az újonc Novara ellen. A 15. percben Hernanes kanyarított középre szögletet jobbról, és a rosszul kimozduló Samir Ujkani kapust megelőző Giuseppe Biava a hálóba fejelt. 1–0

Hét perc elteltével újabb rögzített szituáció és újabb hazai fejes gól következett: a 22. percben Cristian Ledesma jobb oldali szabadrúgásból ívelt középre, és a rövid oldalon jó ütemben felugró Tommaso Rocchi szép mozdulattal a léc alá fejelt. 2–0

A Lazio magabiztosan őrizte előnyét, és a második félidő elején kis híján megszerezte harmadik gólját is, csakhogy Miroslav Klose hiába cselezte ki a kapust is, hátranyargaló védőjétől tartva kissé elkapkodta a lövést – labdája az üres kapu mellé ment.

Ami késik, nem múlik: a 72. percben megszületett a világoskékek harmadik gólja is, ezúttal akcióból. Álvaro González vezetgette a labdát a jobb oldalon, felnézett, középre emelt, és a védők mögül kibújó Rocchi öt méterről, a levegőből jobbal a hálóba lőtt. 3–0

A 34 éves Rocchi az olasz bajnokságban legutóbb 2009 márciusában szerzett egy mérkőzésen két gólt, azonban a nemzetközi porondon már duplázott ebben az idényben is – a macedón Rabotnicski elleni Európa-liga-selejtező visszavágóját döntötte el két góljával.

A hajrában Djibril Cissé ziccerben, kissé kisodródva kapufát lőtt – ennek annyi volt a jelentősége, hogy a hosszú ideje eredménytelen francia csatár nem tudta megtörni a rajta ülő átkot, valamint hogy a rómaiak nem javították meg idei gólcsúcsukat a Serie A-ban, legfölényesebb győzelmük a 3–0 maradt (nemrégiben ennyire verték a Cagliarit is).

Könnyed diadala révén a Lazio felzárkózott a tabellát vezető Juventus, Milan, Udinese trióhoz, a legutóbbi négy meccséből már a harmadikat elveszítő Novara továbbra is a kiesőhelyek egyikén vesztegel.