Elképesztő visszatérés, újra a győzelmi ösvényen a Roma

2013.12.08. 12:25
Maicon gyorsan vezetést szerzett a hazaiaknak (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójának rangadóján az AS Roma 2–1-re legyőzte hazai pályán a Fiorentinát.

A zsinórban tíz győzelemmel kezdő, azóta négy mérkőzésen ikszelő, ezzel a tabella második helyére visszacsúszó Roma az ingadozó formában játszó Fiorentinát fogadta vasárnap kora délután.

A „farkasok” csapatkapitánya, Francesco Totti másfél hónap kihagyás után ma újra ott lehetett a rómaiakkal, igaz, csak a kispadon.

A találkozót remekül kezdték a házigazdák, a kezdőrúgás után futószalagon dolgozták ki a helyzeteiket. Sokat az első találatra sem kellett várni: a 7. percben Gervinho passzolt a bal szélről középre, bent Florenzi kezelte le a labdát, majd odapöckölte Maiconnak, akinek még arra is volt ideje, hogy elhúzza a labdát Neto mellett, majd higgadtan a kapuba gurítson 2 méterről. 1–0

A találat után tovább nyomott a Roma, de mivel helyzeteiket nem tudták értékesíteni a fővárosiak, lassan a violák is elkezdtek ébredezni. Sőt, az első fél óra végén ki is egyenlítettek. A 29. percben Tomovics húzta meg a jobb szélt, majd visszagurította a labdát középre, s bár az ott várakozó Rossi nem érte el a passzt, a második hullámban érkező Juan Manuel Vargasnak épp így lett jó, és a perui a kapuba bombázott 13 méterről. 1–1

Destro stílusosan tért vissza (Fotó: Reuters)

A fordulás után a Fiorentina alakított ki több lehetőséget, ráadásul Rossi közeli fejese után a vezetést is megszerezte kis híján a 47. percben. Helyzeteik ezután is akadtak a lila-fehéreknek, de a játékrész közepére, az egyenlítés után kicsit lelassuló „farkasok” is magukra találtak, ráadásul a 67. percben a vezetést is újra magukhoz ragadták: Gervinho passzolta vissza az alapvonalról a labdát, a középen helyezkedő, térdsérülése miatt több mint fél évet kihagyó, csereként beálló Mattia Destro pedig az ötös vonaláról a kapu közepébe lőtt. 2–1

Bár Pjanic második sárgája után emberelőnybe kerültek az utolsó pár percre a vendégek, az eredmény már nem változott, négy döntetlen után újra nyerni tudott az AS Roma, azaz a „farkasok” továbbra is őrzik bajnoki veretlenségüket.