Serie A: óriási hibák - a Napoli magát verte meg Bergamóban

2014.02.02. 16:58
Germán Denis kétszer csapott le (Action Images)
A Napoli futballistái hatalmas hibáikkal szinte magukat verték meg Bergamóban, az Atalanta 3–0-ra nyert hazai pályán a Serie A 22. fordulójában.

ATALANTA–NAPOLI 3–0

A Napoli a legutóbbi tíz bergamói mérkőzéséből csak kettőt nyert meg, és ezúttal sem parádézott az Atalanta vendégeként. Rafa Benítez Higuaínt, Hamsíkot és a januárban igazolt Jorginhót is a kispadra ültette, ami meglátszott a vendégek támadójátékán.

A gól nélküli első félidőben azonban legalább hátul jól zárt a Napoli, ami a fordulás után már korántsem volt így. Szinte rögtön a szünet után Dzemaili adta el a saját térfelén a labdát, amely aztán Denishez került, az argentin lapos lövését pedig bevédte Reina.

A meccs legszerencsétlenebb – hazai szempontból persze szerencsés – megmozdulását azonban Inler mutatta be, aki felszabadítónak szánt rúgásával gólpasszt adott a másodszor is eredményes Denisnek.

Ekkor már pályán tartózkodott Higuaín is, de továbbra is a hazai támadók voltak a főszerepben, no meg a nagyot hibázó nápolyiak. A 70. percben Fernández esett el honfitársa, Morález szorításában, a kis argentin pedig közelről nem hibázott, beállítva a 3–0-s végeredményt.

A TÖBBI PÁLYÁN TÖRTÉNT

A Catania–Livorno mérkőzésen is három gólt szereztek a hazai csapat argentin játékosai (Bergessio, Barrientos és Almirón), ám ez esetükben csak egy pontot ért, mivel a vendég Livorno is háromszor köszönt be – pedig az ezt megelőző hét idegenbeli bajnokiján gólképtelen maradt. A döntetlennel egyik csapat sem lehet elégedett.

A Lazio már a 6. percben előnybe került Candreva szép góljával a Chievo vendégeként, majd a második félidőben a 18 éves szenegáli csatár, Balde Diao Keita is betalált, 2–0-ra nyert a római alakulat.

A másik veronai csapat, a Hellas több sikerrel járt, a Sassuolo elleni, idegenbeli 2–1-es sikeréhez Luca Toni idénybeli 10. bajnoki góljával járult hozzá.

OLASZORSZÁG, SERIE A
22. FORDULÓ

Sassuolo–Verona 1–2 (Floro Flores 92., ill. Manfredini 50. – öngól, Toni 87.)
Chievo–Lazio 0–2 (Candreva 6., B. Keita 71.)
Catania–Livorno 3–3 (Bergessio 61., Barrientos 75., Almirón 88., ill. Emeghara 51., 77., Paulinho 72. – 11-esből)
Atalanta–Napoli 3–0 (Denis 47., 65., M. Morález 70.)