A Roma tartalékos játékkal is simán legyőzte a Chievót

2014.03.22. 20:40
Gervinho szerezte meg a vezetést a Romának a Chievo ellen (Fotó: gazzetta.it)
A Serie A 29. fordulójában a kiesés rémétől fenyegetett Chievo simán kikapott hazai pályán 2–0-ra az AS Romától, nem túlzás kijelenteni, hogy ez az eredmény a vendéglátókra nézve hízelgő. A találkozó góljait Gervinho és Mattia Destro szerezte.

A Roma a kezdő sípszótól kezdve fölényben játszott, a vendéglátók alig-alig tudtak eljutni az ellenfél kapujáig. Azonban megúszták az első negyedórát kapott gól nélkül, két perccel később viszont hatalmasat hibázott Bostjan Cesar, aki Francesco Totti hosszan előrevágott labdáját röviden fejelte haza, Gervinho pedig köszönte szépen a lehetőséget, és nyolc méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0–1

A hazaiak védelme a továbbiakban is hajmeresztő hibák sorát követte el, és törvényszerű volt, hogy az egyik ilyet ki fogja használni a fővárosi csapat. A félidő hajrájában Rodrigo Taddei ugratta ki Mattia Destrót, aki három védő között vehette át könnyedén a labdát, majd higgadtan lőtte ki a bal alsó sarkot. 0–2

A második félidő elején a Chievo átállt háromvédős szerkezetre, és ugyan meg tudta nyomni a játékrész elejét, de igazán komoly gólhelyzeteket nem tudtak kidolgozni a sárga mezes játékosok De Sanctis kapuja előtt. Eközben a Roma játékosai láthatólag már csak arra ügyeltek, hogy sérülés nélkül megússzák a találkozót, sokat elárul a játék képéről, hogy Rudi Garcia a 60. percben simán lekaphatta a pályáról Tottit, csak hogy pihentethesse a legnagyobb sztárját a következő meccsre.

Nagy izgalmak a mérkőzés hajrájára sem maradtak, több gól már nem született, a Roma az egész bajnoki szezon egyik legsimább győzelmét aratta, ami nem túl örömteli hír a kiesés ellen harcoló Chievo számára...

OLASZORSZÁG, SERIE A
29. FORDULÓ
Chievo–AS Roma
0–2 (0–2)
Verona, Stadio Bentegodi. Vezette: P. Mazzoleni
Chievo: Agazzi – Sardo, Dainelli, Cesar, Frey – Bentivoglio, Radovanovics – Rigoni, Stoian (Rubin, a szünetben), Lazarevic (Obinna, 70.) – Paloschi (Pellissier, 59.). Vezetőedző: Eugenio Corini
AS Roma: De Sanctis – Maicon (Toroszidisz, a szünetben), Benatia, Leandro Castán, Romagnoli – Nainggolan, Taddei, Pjanic – Gervinho, Totti (Florenzi, 60.), Destro (Michel Bastos, 76.). Vezetőedző: Rudi Garcia

PERCRŐL PERCE

93. perc: véget ért a mérkőzés!

90. perc: Két perc lesz a ráadás a második félidőben.

90. perc: Pellissier pattogós lövését hárította De Sanctis.

88. perc: Pjanic gyötörte be a labdát a jobb oldalról, ezt követően Gervinho fejelt közelről kapura, Agazzi nagy bravúrral azonban védeni tudott.

87. perc: Obinna szabadrúgása méterekkel szállt el a kapu fölött.

86. perc: Benatia csúszott rá hátulról Pellissiert, sárga lap.

80. perc: Gervinho lőtt kapura jobbal 15 méterről, Agazzi védett, és ki sem jött róla a labda, ami fontos volt, mert Bastos azonnal ott termett a kipattanóra.

78. perc: Bentivoglio bal oldali szabadrúgását követően Dainelli fejelt kapura, igaz, lesről. De Sanctis a biztonság kedvéért azért megfogta a labdát.

76. perc: Pjanic bal oldali szabadrúgását követően Benatia fejelt a kapu fölött.

76. perc: Destro le, Michel Bastos be.

74. perc: Obinna középre tartó lövését fogta könnyedén De Sanctis.

71. perc: Obinna gyorsan be is mutatkozott egy lövéssel, de De Sanctis résen volt a jobb alsó saroknál.

70. perc: Lazarevic le, Victor Obinna be.

64. perc: Nainggolan lőtt ballal a jobb alsó sarok mellé 16 méterről.

63. perc: Toroszidisz kapott az arcához, Sardo nehezen akarta elhinni, hogy ő lekönyökölte a görög védőt.

60. perc: Totti le, Alessandro Florenzi be.

59. perc: Paloschi le, Sergio Pellissier be.

57. perc: Lazarevic tette középre a labdát jobb külsővel, de azt Toroszidisz kifejelte oldalra.

53. perc: Bentivoglio jobb oldali szögletét követően Sardo lőtt a jobb alsó sarok mellé 17 méterről.

50. perc: Lazarevic átadását követően Paloschi került remek helyzetbe, de elcsúszott még mielőtt lőhetett volna. Szegény embert az ág is húzza...

Két csere is történt a szünetben: Stoian helyére Matteo Rubin állt be, míg Maicont Vaszilisz Toroszidisz váltotta.

46. perc: kezdetét vette a második félidő!

45+3. perc: véget ért az első félidő!

45+1. perc: Nainggolan lőtt jobbal kapura távolról, a labda a bal alsó sarok mellé ment néhány méterrel.

45. perc: két perc lesz a hosszabbítás.

45. perc: Destro talpalta le Dainellit eléggé látványosan, de megúszta a sárgát.

42. perc: GÓÓL! Taddei indította Destrót középen, aki kilépett három védő között, majd higgadtan lőtt a bal alsó sarokba 12 méterről. 0–2

39. perc: Taddei vádliját taposta meg hátulról Bentivoglio, nem csoda, hogy a brazil légiós lent maradt a földön.

37. perc: Alberto Paloschi kapott remek indítást a bal oldalon, de már nem tudta elpörgetni a labdát Morgan De Sanctis lábai között.

34. perc: ezúttal Gennaro Sardo fejelte haza a labdát röviden, de Agazzi el tudta fejelni azt Gervinho elől az ötösnél.

32. perc: HATALMAS LEHETŐSÉG! Ezúttal Dainelli adta haza röviden a labdát, amire Mattia Destro csapott le, de kiszorított szögből már nem tudott az üres kapuba lőni.

30. perc: Totti vágta előre a labdát Gervinho felé, akárcsak az első gólnál, de Agazzi most megelőzte a bajt, és messze kifutva a kapujából kilőtte a labdát a lelátóra a csatár elől.

27. perc: Rodrigo Taddei is bemelegített, 18 méterről leadott lövése jócskán elkerülte a bal felső sarkot.

26. perc: Jobb oldali beadást követően Gervinho fejelt a kapu fölé nyolc méterről.

25. perc: Simone Bentivoglio jobb oldali szöglete volt teljességgel veszélytelen a Roma kapujára.

A Chievo 28 forduló alatt mindössze 23 gólt szerzett, csak a Cataniát előzik meg ebben a mutatóban (21).

23. perc: Totti lőtt a jobb alsó sarok mellé távolról, ez sem volt túlságosan veszélyes próbálkozás. De a Roma legalább kapura lő, a hazaiak egyelőre nagyon passzívak támadásban.

22. perc: Nainggolan lőtt kapura, de nem okozott nagy riadalmat ezzel a kísérlettel.

21. perc: Miralem Pjanic 22 méterről leadott szabadrúgása a sorfalba vágódott, a középpályás még megpróbálkozott egy reklamálással, de látszott, hogy ő sem gondolja komolyan, hogy valaki kézzel ért bele a labdába.

17. perc: GÓÓL!! Totti vágta előre a labdát a kezdőkörből, úgy tűnt, hogy ebből nem lesz semmi veszély, de Cesar nagyon röviden fejelte haza a labdát, amire Gervinho csapott le, és nyolc méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0–1

16. perc: Nainggolan átlövését Dario Dainelli blokkolta, így a lelassuló labdát könnyedén megfogta Michael Agazzi.

A Chievo a pontjainak több mint a felét hazai pályán gyűjtötte be (14).

12. perc: Mehdi Benatia sérült meg egy rossz mozdulatot követően. Szerencsére a védő vissza tudott térni a pályára.

9. perc: Dejan Lazarevic jobb oldali szögletét követően sikerült az egyik hazainak megcsúsztatni a labdát, végül azonban fel tudta szabadítani a vendégek.

5. perc: Nagy mentés! Radja Nainggolan labdaszerzését követően Francesco Totti tette középre a labdát a bal oldalról, Bostjan Cesar azonban nagyot mentett becsúszva.

A Roma a legutóbbi 29 bajnoki mérkőzéséből csupán kettőt veszített el.

1. perc: a Roma kezdte a mérkőzést!

Ma már rendeztek egy találkozót az olasz első osztályban, a Torino hazai pályán Ciro Immobile mesterhármasával legyőzte a Livornót.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Chievo–AS Roma labdarúgó-mérkőzés a Serie A 29, fordulójából.