A 39 éves üzletember pénteken sajtótájékoztatón jelentette be döntését, kiemelve, hogy az olasz futballszövetség (FIGC) és olimpiai bizottság (CONI) ítélete egyaránt felbőszítette.
A FIGC azért nem adott licencet a Parmának, mert álláspontja szerint a klub a kölcsönadott játékosainak bére után elmulasztott befizetni háromszázezer euró adót. Az egyesület fellebbezett a döntés ellen, de a CONI ezt csütörtökön elutasította, így a Parma már csak a nemzetközi Sportdöntőbíróságon (CAS) harcolhat igazáért.
„Önök elérték, hogy feladjam a legnagyobb szenvedélyemet, sikeresen eltávolítottak a futballból, ezért szégyellhetik magukat” – mondta Ghirardi, majd hozzátette, a klub eladó, ő pedig visszamegy szülőfalujába és befejezi a sporttal kapcsolatos mindennemű tevékenységét, ezért pedig a FIGC és a CONI a felelős.
Tommaso Ghirardi 2007-ben vette át a pénzügyi gondokkal küzdő Parma irányítását, a gárda pedig az elmúlt szezonban remek futballal rukkolt elő, az utolsó fordulóban kiharcolta az EL-szereplésre jogosító hatodik helyet.
„Az olasz labdarúgás tizedik osztályából jöttem, ahol két szurkolója volt a csapatnak, én és a másik elnök, most az Európa-ligába vezettem a Parmát” – mondta az elnök, egyúttal hangsúlyozta, a pályán kiharcolták az El-szereplést, erre pedig mindig büszke lesz.
„Csak egy idióta gondolhatja komolyan, hogy meg akarok spórolni háromszázezer eurót, miután tizenhárommilliót költöttem a klubra, majd még veszítek is hat-hétmilliót azon, hogy nem indulhatunk az El-ben” – mondta.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a Parma fellebbez-e a CAS-nál, de ha végül nem kapja meg a licencet, akkor helyette a hetedikként végzett Torino szerepelhet majd a második számú európai kupasorozatban.