Serie A: Abraham késői góljával ikszelt a Napolival a Roma; Calhanoglu duplájával nyert az Inter

2024.04.28. 22:08
Hakan Calhanoglu két gólja után is ünnepelhetett a Torino ellen (Fotó: facebook.com/Inter)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság 34. fordulójában a már bajnok Inter a Torino, az Atalanta pedig az Empoli ellen győzött 2–0-ra, míg a Bologna az Udinesével 1–1-es, a Napoli a Romával 2–2-es döntetlent játszott.

KÖNNYED GYŐZELEMMEL HANGOLT AZ INTER AZ ÜNNEPLÉSRE

Az Inter az olasz Serie A 34. fordulójában már bajnokként fogadhatta a három bajnoki óta nyeretlen Torinót a Milan hétfői legyőzése után, ennek ellenére Simone Inzaghi vezetőedző nem pihentette legnagyobb sztárjait. Az első félidőben azonban 60 százalék fölötti labdabirtoklással sem tudott sok helyzetet kialakítani a hazai csapat, nem is született gól.

A második félidő elején azonban emberelőnybe került az Inter: Adrien Tameze elsőre ugyan csak sárga lapot kapott Maria Ferrieri Caputi játékvezetőtől, miután elütötte a gólhelyzetben kitörő Henrih Mhitarjan, de videózás után piros lett belőle.

Nem sokkal a kiállítás után, az 56. percben pedig egy gyors ellentámadás, illetve a kapu előtt szépen végigjáratott akció végén Hakan Calhanoglu lőtt gólt a bal oldalról. (1–0) A 60. percben pedig ugyanő talált be büntetőből, a Marcus Thuram buktatása miatt megítélt 11-est bombázta a jobb felső sarokba. A török középpályás ezzel a 12., majd a 13. bajnoki gólját is megszerezte az idényben. 2–0

Az Inter így a meccs nagy részében kényelmesen futballozva is simán, 2–0-ra győzött, így nyertes meccs után vehet részt az esti, városi fiesztán – Milánó főterén várják a szurkolók a bajnokcsapatot.

ABRAHAM MENTETT PONTOT AZ AS ROMÁNAK

Abraham gólját először elvette a játékvezető, de a VAR-vizsgálat után visszaadta (Fotó: Getty Images)

A Napoli nem tudta megverni hazai környezetben az AS Romát, ezzel jelenleg kilenc pont a lemaradása a már BL-csoportkört érő helyen álló fővárosiaktól. A mérkőzésen először a vendégek szereztek vezetést: az 59. percben Paulo Dybala vette be a kaput tizenegyesből. Nem sokkal később Matthias Olivera egy megpattantó lövéssel egyenlített, majd már a 84. percben járva a nápolyiak megfordították az állást: Victor Osimhen büntetőből talált be.

A 89. percben Evan Ndicka szöglete után Tammy Abraham a kapuba bólintott – a gólt először lesnek ítélve nem adták meg, a VAR-vizsgálatot követően azonban érvényesítették. 2–2

ABRAHAM GÓLJA

GÓLFESZTIVÁL FIRENZÉBEN

A kiesőhelyen álló Sassuolo tizenhét perc elteltével, Riccardo Sottil tizenhatoson kívüli lövésével került hátrányba a Fiorentina otthonában. A szünet után Lucas Martínez bebólintotta a második hazai találatot és erre még hiába volt válaszuk a vendégeknek Kristian Thorstvedt ziccerből szerzett gólja révén, nem úszták meg komoly pofon nélkül.

Szinte még tartott a vendég gól ünneplése, amikor Nicolás González fejjel vette be a Sassuolo kapuját, majd jött a védők által túl lazán őrzött Antonín Barák, aki a 62. percre már 4–1-re módosította az állást. Rövidesen ezután, szép összjáték végén González (bal) lábbal is betalált, kialakítva az 5–1-es végeredményt. A Sassuolónak egyre nehezebb dolga van, ha nem akar a már biztos kieső Salernitana sorsára jutni, a Fiorentina pedig egy jó hajrával még európai kupaszereplést jelentő helyre érhet.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Bologna emberhátrányban játszva mentett pontot az Udinesét vendégül látva, míg az Atalanta nem sokkal a szünet előtt és után szerzett góljaival verte meg az Empolit.

OLASZ SERIE A
34. FORDULÓ
Vasárnap
Internazionale–Torino 2–0 (Calhanoglu 56., 60. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Tameze (Torino, 49.)
Bologna–Udinese 1–1 (Saelemaekers 78., ill. Payero 45+1.)
Kiállítva: Beukema (Bologna, 64.)
Atalanta–Empoli 2–0 (Pasalic 42. – 11-esből, Lookman 51.)
Napoli–Roma 2–2 (M. Olivera 65., Osimhen 84. – 11-esből, ill. Dybala 59. – 11-esből, Abraham 89.)
Fiorentina–Sassuolo 5–1 (Sottil 17., Martínez Quarta 54., N. González  58., 66., Barák 62., ill. Thorstvedt 57.)