A Torino 46 perc alatt lerendezte a Milant; Leccei győzelemmel tett egy lépést a BL felé az Atalanta

M. B.M. B.
2024.05.18. 22:50
A három torinói gólszerző: Rodríguez (balra), Ilics (középen), illetve Zapata (a háttérben jobbra) (Fotó: Gety Images)
Az Atalanta 2–0-ra nyert a Lecce vendégeként, míg a Torino 3–1-re verte a Milant az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában.

TORINO–MILAN

A Milan abban a tudatban lépett pályára, hogy már biztosan ezüstérmesként zárja a bajnoki évadot, így több kulcsemberét – így Maignant, Leaót és Florenzit is – a kispadra nevezte Torinóban Stefano Pioli. A mérkőzés első percei enyhe vendég fölényt hoztak, majd a 26. percben jött Duván Zapata, s a jobb alsóba csúsztatta Rodríguez ívelését (VIDEÓ ITT). Szűk negyedóra múlva újabb fejes gólt ünnepelhetett a hazai tábor: ezúttal Ivan Ilics bólintotta a hálóba Bellanova beadását (VIDEÓ ITT).

Alig kezdődött el a második félidő, amikor megszületett a „bikák” harmadik találata: Ricardo Rodríguez 20 méterről irgalmatlan erejű bombát eresztett meg a jobb felső sarok irányába, a labda pedig a kapufáról vágódott a kapuba (VIDEÓ ITT). Néhány perccel később megérkezett a Milan kissé talán megkésett válasza, Iszmael Bennaszer váltotta gólra a Pulisic lerántásáért megítélt tizenegyest (VIDEÓ ITT). A meccs hajrájában kétszer is gólt szerezhetett volna a Milan, de Leao szólója, illetve Tomori fejese sem tudott kifogni Milinkovics-Szavicson.

A Torino győzelmével megelőzte a Napolit, s van esélye kiharcolni (az El-, illetve az Ekl-döntő eredményétől függetlenül) az európai kupaszereplést az utolsó fordulóban. 3–1

LECCE–ATALANTA

A gól nélküli első félidő után öt perc alatt kétszer is betalált a bergamói együttes, először Charles de Ketelaere emelte át egy kontra végén Falconét (VIDEÓ ITT), majd az első gólt előkészítő Gianluca Scamacca bólintotta a kapuba Mirancsuk sarokrúgását (VIDEÓ ITT). Gian Piero Gasperini csapata a folytatásban is irányította a találkozót, míg a hazaiak csak egy kapufáig jutottak. Az Atalanta ezzel a győzelemmel egy lépéssel közelebb került a BL-szereplés bebiztosításához, de még a dobogóra is van esélye. 0–2

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Lecce–Atalanta 0–2 (De Ketelaere 48., Scamacca 53.)
Torino–Milan 3–1 (Zapata 26., Ilics 40., Rodríguez 46., ill. Bennaszer 55. – 11-esből)

Vasárnap játsszák
12.30: Sassuolo–Cagliari (Tv: Sport1)
15.00: Monza–Frosinone
15.00: Udinese–Empoli (Tv: Sport1)
18.00: Internazionale–Lazio (Tv: Sport1)
20.45: Roma–Genoa (Tv: Sport1)

Hétfőn játsszák
18.30: Salernitana–Hellas Verona (Tv: Sport2)

Pénteken játszották
Fiorentina–Napoli 2–2 (Biraghi 40., Nzola 42., ill. Rrahmani 8., Kvarachelia 57.)