A több mint egy félidőn át tartó emberelőny sem volt elég a Lecce győzelméhez

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.05.05. 14:31
Kétgólos döntetlent játszott a Lecce és a Cagliari (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Cagliari 1–1-es döntetlent játszott a Leccével.

Az előző három mérkőzésükön egyaránt döntetlen született, ezúttal a Cagliari szerzett vezetést, miután Gianluca Gaetano labdáját Yerry Mina a kapuba továbbította a 26. percben. A félidő vége előtt azonban a 24. életévét épp ezen a napon betöltő olasz középpályás, Gianluca Gaetano durva belépőjét piros lappal büntette a játékvezető, így emberelőnybe került a Lecce.

A hazaiak sokáig hősiesen védekeztek és tartották egygólos előnyüket, a 84. percben azonban a szépen cselezgető Pontus Almqvist középre tett labdáját Nikola Krstovic közvetlen közelről a kapuba lőtte, így 1–1-es döntetlenre végződött a találkozó.

OLASZ SERIE A
35. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Cagliari–Lecce 1–1 (Mina 26., ill. Krstovic 84.)
Kiállítva: Gaetano (Cagliari, 44.)
Később
Empoli–Frosinone 0–0
Hellas Verona–Fiorentina 2–1 (D. Lazovics 13. – 11-esből, Noslin 59., ill. Castrovilli 42.)
AC Milan–Genoa 3–3 (Florenzi 45., Gabbia 72., Giroud 75., ill. Retegui 5., 87. – az elsőt 11-esből, Ekuban 48.)
20.45: Roma–Juventus (Tv: Sport2)