Serie A: a Napoli javított, a Roma kikapott hazai pályán

H. Á.H. Á.
2024.08.25. 22:55
Kvarachelia (labdával) továbbra is remek formában (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó Serie A 2. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Napoli magabiztosan „kinullázta” a gólkülönbségét a Bologna ellen, míg az Empoli 2–1-re legyőzte a Romát a fővárosban.

Az esti meccseken már nem volt magyar vonatkozás: a nyitó fordulóban Veronában 3–0-s vereséget szenvedő Napoli a Bolognát fogadva mindkét félidőben betalálva javított. Giovanni Di Lorenzo első félidő ráadásában szerzett vezetést a délieknek, a másodikban pedig az első találatot előkészítő grúz Hvicsa Kvarachelia köszönt be, a végeredményt pedig a néhány perccel korábban beszálló Giovanni Simeone állította be. A Bologna hiába játszott labdabirtoklási fölényben, a kapura alig jelentett veszélyt, a Napoli pedig a háromgólos győzelemmel nullára mentette gólkülönbségét az első forduló váratlan veresége után. 3–0

A másik mérkőzésen az Empoli a Roma vendégeként szintén az első félidő végén szerzett vezetést – Emmanuel Gyasi nagyot nyargalt jobbról indulva, hogy tisztán érkezzen a kapu elé egy beadásra, s nem is hibázott közelről. A második félidőből alig negyedóra telt el, amikor Leandro Paredes nagyot rúgott a három perccel korábban beálló Sebastiano Espositóba a tizenhatos bal csücskénél, a megítélt büntetőből meg Lorenzo Colombo bevágta a léc alá a labdát, gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát. Még úgy is, hogy a rómaiakhoz három perccel korábban beszálló üzbég Eldor Shomurodov remek fejessel szépített a 80. percben – az egyaránt gól nélküli döntetlennel rajtoló két csapat közül az Empoli szerezte meg idénybeli első bajnoki győzelmét.  1–2