Ez nagyon sima volt: a Milan 29 perc alatt négyet rúgott a Veneziának

M. B.M. B.
2024.09.14. 22:50
Tammy Abraham megszerezte első gólját a Milan színeiben (Fotó: Getty Images)
Az AC Milan 4–0-ra nyert hazai pályán a Venezia ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Potya góllal szerezte meg a vezetést a Milan az újonc Venezia elleni meccs második percében: Leao varázslatos passzal kínálta meg Théo Hernandezt, aki rendkívül éles szögből lőtt, a labda pedig a velencei kapus, Jesse Joronen lábai között talált utat a hálóba. Nem sokkal később Pulisic szögletét Matteo Gabbia térddel pöckölte a hálóba, eldöntve a három pont kérdését. A velencei védők könnyelműsége újabb milánói gólokhoz vezetett, Christian Pulisic és Tammy Abraham is tizenegyesből talált be, így mindössze fél óra játék után 4–0-ra vezetett Paulo Fonseca együttese.

A Milan a folytatásban is komoly fölényben futballozott, míg a Venezia becsülettel próbálkozott, de csupán egy érvénytelen gólra futotta a részükről, miközben Caviglia hat perc alatt két sárga lapot is összeszedett, így a kiállítás sorsára jutott.

A nyáron érkezett új vezetőedző, Fonseca először nyert meccset a Serie A-ban a Milannal.

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
Milan–Venezia 4–0 (Hernández 2., Gabbia 16., Pulisic 25. – 11-esből, Abraham 29. – 11-esből)
Kiállítva: Caviglia (Venezia, 73.)

Korábban
Como–Bologna 2–2 (Casale 5. – öngól, Cutrone 53., ill. Castro 76., Iling-Junior 90+1.)
Empoli–Juventus 0–0