Serie A: a kihagyott 11-es is belefért, először nyert a Venezia

2024.09.21. 17:33
Pohjanpalo nagyon örült a góljának, miután korábban kihagyott egy 11-est (Fotó: facebook.com/veneziafc)
Az eddig győzelem nélkül álló, az élvonalba idén visszajutott Venezia Genoa elleni 2–0 s sikerével kezdődött a szombati program az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a Serie A-ban.

A négy forduló alatt egy pontot gyűjtő, így az 5. fordulót az utolsó helyről váró Veneziának még az is belefért a Genoa elleni hazai meccsen, hogy az 58. percben a finn Pohjanpalo kihagyott egy tizenegyest. Öt perccel később ugyanis az amerikai Gianluca Busio vezetéshez juttatta a hazaiakat, majd a korábban büntetőt hibázó Joel Pohjanpalo is betalált, így 2–0-ra győzött az idényben eddig még nyeretlen Venezia.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ

Szombat
Venezia–Genoa 2–0 (Busio 63., Pohjanpalo 85.)
18.00: Juventus–Napoli (Tv: Match4)
20.45: Lecce–Parma
Vasárnap
12.30: Fiorentina–Lazio (Tv: Match4)
15.00: Monza–Bologna
18.00: Roma–Udinese (Tv: Match4)
20.45: Internazionale–Milan (Tv: Match4) – élőben az NSO-n!
Hétfő
20.45: Atalanta–Como (Tv: Match4)

Pénteken játszották
Cagliari–Empoli 0–2 (Colombo 33., Esposito 49.)
Verona–Torino 2–3 (Kasztanosz 12., Mosquera 90+3., ill. Sanabria 10., D. Zapata 33., C. Adams 79.)
Kiállítva: Dawidowicz (21., Verona)