Serie A: szurkolói rendbontás, végül kiütéses Napoli-győzelem Cagliariban

T. Z.T. Z.
2024.09.15. 20:02
Hvicsa Kvarachelia szerezte a Napoli második gólját a Cagliari otthonában (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában a Napoli négygólos győzelmet aratott a Cagliari otthonában.

Parázs hangulatú meccset játszott egymással az Antonio Conte által átszervezett, a forduló előtt két győzelemmel és egy vereséggel álló Napoli és a még győzelem nélkül álló Cagliari.

A vendégek Giovanni Di Lorenzo révén a 18. percben megszerezték a vezetést, majd szurkolói rendbontás miatt több percet állt a játék: a két fél szurkolótábora ugyanis elkezdett petárdázni a lelátón, emiatt egy ideig az is kétséges volt, hogy tudják-e folytatni a találkozót. Végül aztán folytatódott a játék, s a második félidőben beindult a nápolyi henger is, azt követően, hogy a Cagliari kitámadott, és a vendégek kapusa, Alex Meret több bravúrt is bemutatott. A 66. percben Hvicsa Kvarachelia talált be a hazai csapat kapujába egy kontra után, majd néhány perccel később Romelu Lukaku is eredményes volt. A 0–4-es végeredményt Alessandro Buongiorno állította be a 93. percben.

Újabb győzelmének köszönhetően a Napoli megszerezte kilencedik pontját a bajnokságban és az élre állt a bajnokságban, de az Inter este átveheti a vezetést, amennyiben győz a Monza otthonában.

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
Cagliari–Napoli 0–4 (Di Lorenzo 18., Kvarechelia 66., Lukaku 71., Buongiorno 90+3.)
KORÁBBAN
Atalanta–Fiorentina 3–2 (Retegui 21., De Ketelaere 45., Lookman 45+1., ill. Martínez Quarta 15., Kean 32.)
Torino–Lecce 0–0

HÉTFŐN
18.30: Parma–Udinese
20.45: Lazio–Hellas Verona (Tv: Match4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Como–Bologna 2–2 (Casale 5. – öngól, Cutrone 53., ill. Castro 76., Iling-Junior 90+1.)
Empoli–Juventus 0–0
Milan–Venezia 4–0 (Hernandez 2., Gabbia 16., Pulisic 25. – 11-esből, Abraham 29. – 11-esből)
Kiállítva: Nicolussi Caviglia (Venezia, 73.)