Serie A: a Fiorentina fél tucat gólt rámolt be a Lecce kapujába

T. Z.T. Z.
2024.10.20. 16:53
Lecce v Fiorentina - Serie A
Andrea Colpani a második találatát ünnepli a Lecce otthonában (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján a Fiorentina kiütéses, hatgólos győzelmet aratott a Lecce vendégeként, az Atalanta a Venezia otthonából hozta el a három pontot, míg a Cagliari ötgólos meccset nyert meg a Torino ellen.

A Fiorentina tulajdonképpen egy félidő alatt lerendezte a lényegi kérdéseket a Lecce vendégeként, a szünetben ugyanis már három góllal vezetett a lila-fehér együttes, ráadásul a hazaiak a 43. percben Antonio Gallo kiállítása miatt meg is fogyatkoztak, így a teljes második félidőt emberhátrányban voltak kénytelenek lejátszani.

A folytatásban pedig hasonlóképp rémálomszerűen alakult a Lecce számára a meccs: a Fiorentina további három gólt szerzett, így végül 6–0-s győzelmet aratott és feljött a tabella 5. helyére. A találkozón a firenzeiek két játékosa, Danilo Cataldi és Andrea Colpani is duplázott.

A másik délutáni mérkőzésen is magabiztos vendégsiker született: az Európa-liga-címvédő Atalanta Mario Pasalic és Mateo Retegui találatainak köszönhetően 2–0-ra győzött az utolsó helyezett Venezia otthonában, és a 6. helyre zárkózott fel a tabellán.

A kora esti találkozón a Cagliari és a Torino fordulatos meccset játszott egymás ellen: a második félidő elején a vendégek még 2–1-re vezettek a találkozón, a Cagliari azonban előbb egyenlített, majd négy perccel később egy öngólnak köszönhetően a győztes gólt is megszerezte.

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Lecce–Fiorentina 0–6 (Cataldi 20., 45., Colpani 34., 54., Beltrán 61., Parisi 72.)
Kiállítva: Gallo (43. – Lecce)
Venezia–Atalanta 0–2 (Pasalic 7., Retegui 47.)
Cagliari–Torino 3–2 (Viola 38., Palomini 74., Coco 78. – öngól, ill. Sanabria 41., Linetty 55.)
20.45: Roma–Internazionale