A gyanú szerint a fogadási maffia a Bari–Lecce, a Palermo–Bari, a Bari–Sampdoria, a Bari–Chievo, a Bologna–Bari és az Udinese–Bari mérkőzéseket próbálta manipulálni a 2009–2010-es élvonalbeli szezon során.
A nyomozás még több jelenlegi és volt Bari-játékos érintettségét mutathatja ki: a La Gazzetta dello Sport szerint a rendőrség figyeli Daniele Portanovát, Alessandro Parisit, Simone Bentivogliót, Marco Rossit, Abdelkader Gezzalt, Marco Espositót, Antonio Bellavistát és Nicola Belmontét is.
Az olasz sajtóban Scommessopoliként emlegetett fogadási botrány nyomozása során ismét felvetődött H. Gábor neve: a lakhelyelhagyási tilalom alatt álló magyar játékos vallomását, illetve K. Zoltán vallomását is felhasználja a cremonai ügyészség a nyomozásban, elsősorban a Lazio, a Genoa és a Lecce mérkőzéseivel kapcsolatban.
Az ügyészség a „cigányok” (Zingari) néven ismert fogadási maffia két tagját, a horvát Vinko Sakát és Alija Ribicet hallgatta ki legutóbb. Vallomásaik szerint ők maguk nem álltak közvetlen kapcsolatban a játékosokkal, „csak” információt vásároltak, illetve adtak tovább más, szintén fogadási csalással foglalkozó hálózatoknak. A Scommessopoliban érintett labdarúgók 30 és 60 ezer euró közti összeget kaptak, ha sikeresen manipulálták a mérkőzéseket.
A fent említett Bari-mérkőzéseken kívül az ügyészség manipuláltnak véli a Brescia–Mantova, Grosseto–Reggina, Cittadella–Mantova, Ancona–Grosseto, Grosseto–Empoli, illetve a Grosseto–Mantova Serie B-s találkozókat is. A telefon-lehallgatások alapján gyanússá vált a Lazio két mérkőzése is: a fogadási bűnszervezet egyik vezetőjének tartott Alessandro Zamperini (korábbi Portsmouth- és Modena-játékos, aki számos alacsonyabb osztályú olasz csapatban megfordult) több mint ezer beszélgetést folytatott Stefano Maurival, a római égszínkékek csapatkapitányával. A gyanú szerint nem mind ártatlan, baráti megbeszélés volt... Mauri és Zamperini baráti kapcsolata közismert, viszont az ügyészség úgy véli, Zamperini „visszautasíthatatlan ajánlattal" is megkörnyékezte a Lazio-játékost.
A nyomozás megállapításai szerint az olaszországi fogadási csalások során együttműködött egy szingapúri központú, egy délszláv és kelet-európai, illetve egy helyi szervezet.