Higuaín tizenegyeseivel kétgólos Napoli-siker

2013.10.27. 12:25
Gonzalo Higuaín szállította a három pontot a Napolinak (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójában a Napoli hazai pályán 2–0-s győzelmet aratott a mérkőzést tíz emberrel befejező Torino ellen. A nápolyiak mindkét gólját Gonzalo Higuaín szerezte, mindkettőt tizenegyesből.

PERCRŐL PERCRE – ITT!

Az első percekben a Napoli akarata érvényesült, a hazaiak offenzíven léptek fel, nem hagyták kibontakozni a Torinót, nagyobb helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. De kaptak egy tizenegyest.

A 13. percben Mertens emelgetett a vendégek tizenhatosán belül, majd megtolta a labdát Glik mellett, aki ugyan visszahúzta a lábát, de így is hozzáért a belga szélsőhöz. Más kérdés, hogy a Napoli játékosa már akkor dobta magát, amikor a vendégek védője még hozzá sem ért. A labda mögé Gonzalo Higuaín állt, és kíméletlenül a léc alá lőtt. 1–0

A folytatásról sokat elmond, hogy a hazai drukkerek az egygólos előny ellenére is fütyülni kezdtek a látottak miatt, ugyanis kedvenceik nem erőltették meg magukat különösebben a második gól megszerzése érdekében Igaz, a Torino jóformán teljesen veszélytelen volt, mert a Napoli kiválóan védekezett, jól lezárta a területeket.

Bő fél óra elteltével aztán újabb tizenegyest kaptak a nápolyiak. Federico Fernández lövése levágódott Glik könyökéről, a játékvezető ismét szőrösszívűnek bizonyult. Az ítélet-végrehajtó szerepében ezúttal is Higuaín tündökölt, higgadtan a bal alsóba gurított. 2–0

A Napoli csatára legutóbb még a Real Madrid játékosaként duplázott bajnoki mérkőzésen, márciusban a Mallorca ellen.

A második félidőben is a hazaiak akarata érvényesült, akik azonban szemernyivel sem tettek többet a három pont megszerzése érdekében, mint amennyire szükség volt. Insigne és Mertens teljesítményét ugyanakkor mindenképpen ki kell emelni, a két villámgyors szélső ugyanis főszerepet vállalt abban, hogy ne fulladjon unalomba a második félidő.

A Torino csak elvétve jutott el Reina kapuja elé, de a váratlan megoldásokkal akkor is adós maradt, a spanyol kapusnak csak egy alkalommal kellett nyújtóznia.

A második játékrész legnagyobb lehetőségét a csereként beállt Callejón puskázta el, aki Hamsík kiugratása után „csőrrel” próbált túljárni Padelli eszén, a kapus azonban kifogott rajta.

A hajrában a csereként beállt albán védőt, Migjen Bashát még kiállította a játékvezető Pandev lerántásáért, de újabb gól már nem született, így a Napoli két pontra megközelítette a később pályára lépő Romát, a Torino pedig már öt bajnoki óta nyeretlen, és először kapott ki a San Paolóban 1996 áprilisa után.