Totti gólt lőtt, könnyedén győzött a Roma

2011.01.22. 22:43
Totti ismét bemutathatta híres gólörömét (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában a Roma hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Cagliarit, s ezzel feljött a második helyre a tabellán.

A Lazio elleni hétközi városi kupaderbi után a bajnokságban kilencedik helyen álló Cagliarit fogadta a Roma. A fővárosi együttes legutóbbi hat bajnoki mérkőzéséből ötöt megnyert, csak a Sampdoria bizonyult jobbnak Claudio Ranieri együttesénél. A Cagliarinak még szeptemberben sikerült megtréfálnia Tottiékat, a Roma akkor csúfos, 5–1-es vereséget szenvedett.

A mérkőzésen hamar átvette a kezdeményezést a hazai együttes, amelyben nem lehetett ott a pályán a Lazio elleni kupameccsen kezét törő Adriano.

A 22. percben egy bal oldalról érkező beadást Daniele De Rossi fejelt volna kapura, azonban Michele Canini lerántotta, a játékvezető tizenegyest ítélt, a vétkesnek pedig sárga lapot mutatott fel. A büntetőt Francesco Totti magabiztosan vágta a léc alá. 1–0

A folytatásban is a Roma dominált, többet volt a hazaiaknál a labda, de a Cagliari előtt is adódtak lehetőségek, ugyanannyi lövésük ment kapura, mint Tottiéknak, Júlio Sérgio azonban rendre hárította próbálkozásaikat, így a félidő végén maradt az egygólos fővárosi vezetés.

A második játékrészben a Cagliari előtt is adódtak lehetőségek, de a Roma védelme Mexesszel az élen rendre menteni tudott.

A 69. percben Daniele De Rossi hatalmas lövését még bravúrral kitornázta a léc alól Michael Agazzi. Az ezt követő szögletet Totti tekerte be, Fábio Simplício fejese után – a kapus hibájának is köszönhetően – Simone Perrotta elé pattant a labda, aki közelről betalált, kettőre növelve a hazaiak előnyét. 2–0

A biztos vezetés birtokában sem vett vissza a Roma, rendre a Cagliari térfelén zajlott a játék. Mirko Vucsinics többször is veszélyeztetett, míg a túloldalon leginkább a 66. percben csereként beálló Alessandro Matrinak volt esélye a gólszerzésre. A 81. percben remek kiugratást kapott társától, de próbálkozása kapu mellé szállt.

A hosszabbításban Vucsinics passzolt Ménezhez, aki higgadtan kicselezte Agazzit, és a kapuba gurított. 3–0

A Roma győzelmével a második helyen áll a bajnokságban, a Napoli, a Lazio és az Inter vasárnap lép pályára.

ROMA–CAGLIARI 3–0