Eddig összesen hét olimpián, 23 atlétával képviseltette magát a világ legnépesebb olimpiai érmet nélkülöző országa. A teljes képhez hozzátartozik, hogy a Bangladesben nemzeti sportnak számító krikett nem tartozik az olimpiai sportágak közé, bár legnépszerűbb sportjukban is merész kijelentés lenne éremesélyesnek nevezni a világranglista kilencedik helyén álló válogatottjukat.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) 204 tagállama közül 80 soha nem szerzett még érmet. A legtöbb ország ezek közül apró méretű és alacsony népességgel rendelkezik, habár a Bangladessel szomszédos Mianmar (25. legnépesebb ország) és Nepál (45. legnépesebb ország) is rajta van az „medáltalan" országok listáján.
Persze vannak üdítő kivételek: az olimpiai tagállamok népességi rangsorában 195. helyen álló Tonga egy olimpiai ezüstéremmel büszkélkedhet, Barbados (181.) egy bronzéremmel, de Izlandnak (178.) például mindkét éremből van már kettő-kettő. A 177. helyen rangsorolt Bahama-szigetek tíz érmet gyűjtött az ötkarikás játékok történetében, ebből ráadásul négy a legfényesebb.
Banglades olimpiai múltjában nem a hiányzó érem az igazi negatív kuriózum: soha egyetlen sportolójuk sem kvalifikálta magát világversenyen elért eredménnyel, csak és kizárólag szabadkártyával szereztek olimpiai kvótát.
Londonban, az olimpia nyitóünnepségén négy sportoló vonulhat majd Banglades zászlaja alatt: egy úszó, egy sportlövő, egy tornász és egy íjász próbálhat meg történelmet írni és elsőként olimpiai érmet szerezni hazája történetében.